Pożary w Australii trwają od końca 2019, a to dopiero początek najcieplejszych miesięcy w tamtej części świata. Estymuje się, że życie straciło tam  już około 1,25 miliarda zwierząt, a te, które przeżyły, umierają z powodu braku wody i pożywienia. Aleksandra postanowiła stworzyć ilustrację z zagrożonymi australijskimi zwierzętami jako odpowiedź na docierające do nas informacje o pożarach w Australii, a cały dochód ze sprzedaży grafiki w lutym zostanie przeznaczony na rzecz WWF Australia.

“Na co dzień dbam o to, jak żyję i jaki ma to wpływ na naszą planetę i żyjące na niej istoty, dlatego od początku naturalne dla mnie było to, że, poza przekazaniem datków, zrobię coś, by pomóc Australii w walce z pożarami, które zabijają ogromne ilości zwierząt.” – powiedziała nam ilustratorka.

Ilustracja stworzona została techniką digitalową w programie Procreate. Cały proces powstawania ilustracji można zobaczyć na jej Instagramie.

Aleksandra Stanglewicz jest ilustratorką obecnie mieszkającą i tworzącą w Warszawie. Jej prace to głównie ilustracje botaniczne, portrety i ilustracje modowe tworzone za pomocą akwareli. Jednym z jej ulubionych projektów jest współpraca z polską marką naturalnych kosmetyków Mokosh Cosmetics, do której stworzyła botaniczne ilustracje do ich serii sojowych świeczek. W zeszłym roku miała również okazję stworzyć okładkę do arizońskiej gazety Phoenix New Times z okazji 50. rocznicy festiwalu w Woodstock. Współpracowała również z takimi markami, jak Armani, H&M, JOY in me, Liberté, Magazyn Usta, Rossmann, Stylist Magazine, Sunday Riley, Top Secret i Urban Outfitters.

 

Grafikę Aleksandry można kupić tutaj.

 

Katarzyna Mazur