Najbardziej strzeżone więzienie

Chociaż więzienie na wyspie Alcatraz w środkowej części zatoki San Francisco w Kalifornii nie działa od 53 lat, jego legenda nadal trwa. Jak głosi - przez 29 lat funkcjonowania więzienia, nikomu nie udało się stąd uciec.

Wyzwanie podjął łodzianin Adam Jerzykowski. 28 maja 2016 r. uciekł z więzienia w Alcatraz! Przepłynął wpław fragment oceanu dzielący legendarne więzienie i plażę San Francisco. Wystartował o godz. 17.00 polskiego czasu. W tym czasie zmagał się z niską temperatura, silnymi prądami oraz pojawiającymi się żarłaczami białymi.

 

Szalony i szlachetny

Łodzianin jest znany z szalonych (i szlachetnych!) pomysłów. To jego drugie ekstremalne wyzwanie - w lipcu 2015 r. przepłynął wpław z Helu do Gdyni. Obu wyzwań podjął się w ramach stworzonego przez siebie projektu Swim For a Dream. Akcja ma na celu zgromadzenie funduszy dla czterech rodzin dotkniętych chorobą nowotworową z Ozorkowa, Pucka, Krakowa i Poznania. Swoim osiągnięciem przypomina, że wciąż można wspierać podopiecznych fundacji przekazując dowolną, choćby najmniejszą kwotę poprzez stronę pomagam.pl/sfad. Wszelkie otrzymane w ten sposób fundusze zostaną przekazane rodzinom na sfinansowanie leczenia dzieci.

 

Zobacz

Wraz ze studentami Łódzkiej Szkoły Filmowej (Mileną Le Viet oraz Kamilem Staszczyszyn), Adam przygotował krótki film:

 

Zmagania Adama można śledzić na fanpage'u Swim For a Dream i na stronie projektu – sfad.pl