Zbliżają się wakacje, każdy planuje letni odpoczynek i snuje marzenia o dalekich podróżach. Jednak często się zdarza, że egzotyczne kraje pozostają tylko w sferze marzeń, gdyż nie do końca wiemy, jak zorganizować taki wyjazd. A wystarczy porozmawiać z ludźmi, którzy właśnie wrócili z pustyni, lasu tropikalnego czy wysokich gór. Naprzeciw takim oczekiwaniom wychodzi Festiwal Garamthanda. Jednodniowe święto podróżników w Powsinie to wspaniała okazja do wymiany doświadczeń i poszukania rady o interesujących nas krajach. To możliwość spotkania zwykłych ludzi podróżujących w niezwykłe miejsca, którzy z pasją odkrywają świat. Swoje slajdy pokażą między innymi Anna i Jakub Urbańscy, Piotr Kłosowicz, Piotr Strzeżysz, Michał Apollo oraz Agnieszka Pałys - czwarta Polka, która zdobyła na Mt Everest.

Festiwal przygotowany został z myślą o dorosłych i dzieciach ciekawych świata, spragnionych rozmów o podróżach na ciepło i na zimno, którzy sami zwiedzają nieznane zakątki kuli ziemskiej lub dopiero chcieliby wyruszyć na dalekie szlaki. Jego twórcami jest grupa podróżników, w tym laureaci prestiżowych nagród KOLOSÓW, którzy postanowili podzielić się swoimi przeżyciami i zdobytą dotychczas wiedzą. Przyświeca im motto: Czy na ciepło, czy na zimno każda podróż smakuje wyśmienicie. Festiwal Garamthanda jest kontynuacją odbywających się od roku slajdowisk „W środy na jagody”.

Organizatorzy przygotowali dzień pełen podróżniczych atrakcji. W programie oprócz pokazów slajdów i filmów znajdą się także warsztaty fotograficzne, nauka gry na bębnach oraz konkursy i zabawy dla dzieci. Festiwal zakończy się koncertem zespołu Wielbłądy i niespodzianką. Zobacz również informacje w kalendarium NG