Odnaleźli się

„Świetna wiadomość. Wydaje się, że mają się dobrze. Zlokalizowaliśmy ich” - taka informacja pojawiła się na stronie poświęconej poszukiwaniom polskich podróżników, którzy od niemal dwóch tygodni nie dawali znaku życia.

Julia Mozgawa i Krzysztof Czapla od 11 miesięcy podróżują po Ameryce Południowej.  Odwiedzili niemal wszystkie kraje tego kontynentu - Brazylię, Argentynę, Urugwaj, Paragwaj, Peru i Boliwię. Na bieżąco informowali o swoich planach oraz o tym, że mogą nie mieć dostępu do Internetu.

Słuch o nich zaginął 2 września. Znajdowali się wtedy w miejscowości Palestina w Ekwadorze i zamierzali wyruszyć dalej na północ do miejscowości Rio Verde.

 

#HelpFindJuliaandChris

O zaginięciu zrobiło się głośno za sprawą akcji w  mediach społecznościowych, którą rozpoczęła matka kobiety. W ciągu doby do akcji na Facebooku dołączyło  prawie 3 tysiące osób.

W poszukiwania zaangażowały się polskie i zagraniczne media. Zaalarmowano Ministerstwo Spraw Zagranicznych, konsulat w Limie, polską i ekwadorską policję.

Pierwsze wieści o Polakach pojawiły się w przeciągu kilkudziesięciu godzin. Najprawdopodobniej Julia i Krzysztof  znajdują się w miejscowości La Mediana wśród indiańskiej społeczności Chachi. Wskazuje na to zamieszczone w sieci wideo, na którym widać polską parę.

By potwierdzić informację i upewnić się, że podróżnicy mają się dobrze, na miejsce ma dotrzeć funkcjonariusz ekwadorskiej policji .