Wernisaż z udziałem podróżniczki odbędzie się 28 czerwca w CH Morena w Gdańsku. Wystawę organizowaną przez National Geographic Polska będzie można oglądać  do 11 lipca br.

Szłam szarą, betonową ulicą w mieście Vijayawada w Indiach. Zakurzone chodniki, ryk samochodów, tropikalny skwar. I nagle zobaczyłam dziewczynę. Siedziała na krawężniku i sprzedawała kwiaty pielgrzymom zmierzającym do pobliskiej świątyni. Fot. Beata Pawlikowska

Beata Pawlikowska jest podróżniczką, pisarką, dziennikarką i fotografką. Z pasją opowiada o wyprawach, spełnianiu marzeń i odnalezieniu się w „dżungli życia”. Organizuje egzotyczne wyjazdy, pisze książki, felietony i reportaże, prowadzi audycję „Świat według Blondynki” w Radiu ZET.

- Każda wielka podróż składa się z pojedynczych kroków. Tak jak życie składa się z wielu sekund. To niezwykłe, że aparat fotograficzny pozwala te sekundy uchwycić i zatrzymać na zawsze – mówi Beata Pawlikowska. – Dlatego właśnie lubię fotografować – żeby uchwycić tę jedną sekundę. Tę jedną, która jest bardziej doskonała, harmonijna i pełna emocji od tej, która była  wcześniej i od tej, która nastąpi potem.

- Zawsze mam ze sobą aparat fotograficzny. Podczas ponad dwudziestu lat podróżowania zrobiłam wiele tysięcy fotografii. Dzisiaj wybrałam tylko trzydzieści – tych  które pokazują jak bardzo lubię świat – dodaje Beata.
Wernisaż z udziałem Beaty Pawlikowskiej odbędzie się 28 czerwca w godz. 13:00 – 15:00 w CH Morena Carrefour w Gdańsku (ul. Franciszka Schuberta 102A) .
Harmonogram wystawy „Świat się uśmiecha”:
- 28 czerwca - 11 lipca – CH Morena w Gdańsku
- 13 - lipca – Galeria Zielone Wzgórze w Białymstoku.
- 27 lipca - 8 sierpnia – CH Glinki w Bydgoszczy
- 10 - 22 sierpnia – Galeria Gryf w Szczecinie
- 24 sierpnia -5 września – Galeria Lubelska w Lublinie
- 7-19 września – Galeria Zdrój w Jastrzębiu-Zdroju
- 21 września- 3 października – Galeria Słowiańska w Zgorzelcu
- 5-18 października – Galeria Kalisz w Kaliszu

Wstęp na wystawy jest bezpłatny.