Nurkowanie czy swobodne spadanie wydają się przeżyciami z kategorii bardzo ekstremalnych. Z tego względu wiele osób, nawet tych, które marzą o takich doświadczeniach, może odczuwać strach przed ich realizacją. Istnieje jednak sposób na to, by poczuć wyjątkowe emocje i zapewnić sobie niezapomniane przeżycia w bezpiecznych, komfortowych warunkach i pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów. Poznaj możliwości, jakie oferują Deepspot i Flyspot.

Niezapomniane nurkowanie w Deepspot

Deepspot to wyjątkowe miejsce zaprojektowane dla wszystkich osób, które pragną rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem lub już nurkują i chcą doskonalić swoje umiejętności w komfortowych warunkach. Ciepła woda (temperatura 32-34°C), dobra widoczność i wsparcie instruktorów sprawiają, że w basenie można poczuć się naprawdę komfortowo. Dzięki unikalnej konstrukcji mogą korzystać z niego zarówno zaawansowani nurkowie, jak i osoby, które jeszcze nigdy wcześniej nie nurkowały. Głębokość 45 m i 45 cm czyni Deepspot najgłębszym tego typu obiektem w Europie i drugim na świecie. 

Oczywiście osoby początkujące nie schodzą na tak duże głębokości. Podczas pierwszej przygody z nurkowaniem zanurzamy się maksymalnie do 12 metrów, będąc cały czas pod opieką wykwalifikowanego instruktora. Część praktyczna jest poprzedzona szkoleniem teoretycznym, które zapozna nas z podstawami tego sportu i zasadami postępowania przy pierwszym zejściu pod wodę. Całe zajęcia trwają od 90 do 120 minut, w zależności od tego, czy wybierzemy nurkowanie ze sprzętem (Scuba Diving) czy na zatrzymanym oddechu (Freediving). Zwieńczeniem pierwszych zajęć jest otrzymanie świadectwa potwierdzającego odbycie nurkowania w Deepspot. Jednak tak naprawdę najlepszą pamiątką są wyjątkowe przeżycia, jakich doświadczymy podczas pierwszego nurkowania.

 

W momencie, gdy odkryjemy w sobie pasję do nurkowania, Deepspot otwiera przed nami ogromne możliwości. Możemy zdecydować się na kolejne pojedyncze zejścia, spróbować różnych rodzajów nurkowania, a także rozpocząć szkolenia. Ta ostatnia możliwość jest szczególnie interesująca dla osób, które chcą rozwijać swoją nową pasję. Ukończenie szkolenia pozwala uzyskać certyfikat międzynarodowej organizacji SSI (Scuba Schools International), dzięki czemu uzyskane uprawnienia są honorowane na całym świecie. 

Powietrzne emocje we Flyspot

Dla osób zainspirowanych odwiecznym marzeniem ludzi o lataniu, doskonałym miejscem jest Flyspot, oferujący 2 główne atrakcje. Pierwsza z nich to tunel aerodynamiczny. W Polsce są już 3 lokalizacje, w których klienci Flyspot mogą poczuć strumień wiatru dochodzący do 330 km/h i przekonać się na własnej skórze, czym jest Indoor Skydiving. 

Niewątpliwą zaletą lotu w tunelu aerodynamicznym jest możliwość odwzorowania odczuć, jakie towarzyszą np. skoczkom spadochronowym podczas swobodnego spadania, bez ryzyka, które wpisane jest w sport powietrzny. Co więcej, aby przeżyć wyjątkowe chwile unoszenia się w powietrzu, nie trzeba mieć żadnego doświadczenia ani przejść wielogodzinnych kursów. Wystarczy krótkie szkolenie wstępne i… gotowe! To unikalne doświadczenie dostępne jest dla każdego, nawet dzieci.

 

Flyspot pozwala przeżyć niezwykłe chwile, nauczyć się kontroli nad ciałem, może stanowić np. doskonały wstęp do szkolenia spadochronowego, a także po prostu być dobrą zabawą. Tunele znajdziecie w Katowicach, Wrocławiu i Warszawie. W tej ostatniej lokalizacji dostępna jest także druga atrakcja Flyspot, czyli symulator lotu Boeing 737-800, odwzorowujący najmniejsze detale konstrukcji i pozwalający poczuć się, jak za sterami prawdziwego samolotu pasażerskiego.

Przeżycie na całe życie

Deepspot i Flyspot to obiekty, które pozwalają nie tylko spędzić aktywnie czas w niezwykle interesujący sposób i doświadczyć wyjątkowych emocji. To także miejsca, dzięki którym możesz odkryć w sobie zupełnie nowe pasje, a następnie rozwijać je i zdobywać nowe umiejętności. Jedna przygoda w basenie do nurkowania lub tunelu aerodynamicznym może pomóc odnaleźć hobby na całe życie! Jeżeli zatem w Twojej głowie tli się marzenie o nurkowaniu lub lataniu albo chcesz podarować komuś bliskiemu voucher na naprawdę niezapomniane przeżycia, zapoznaj się z możliwościami, jakie oferują Deepspot oraz Flyspot!

Materiał powstał we współpracy z AEROTUNEL właścicielem Deepspot i Flyspot