W związku z rozpoczęciem lotów nowymi Airbusami A380 między Londynem a Johannesburgiem, British Airways zorganizowało konkurs, podczas którego wybierze pięciu uczestników. Szczęśliwcy będą mieli jedyną, niepowtarzalną szansę, by ścigać się z legendarnym samolotem Superjumbo. Wyścig odbędzie się na pasie startowym w RPA w najbliższych tygodniach.
 
Konkurs British Airways „Człowiek kontra samolot” stanowi kontynuację ubiegłorocznej kampanii, której częścią był krótki film, gdzie legenda rugby RPA Bryan Habana wygrywa wyścig na pasie startowym z nowym modelem samolotu A380.
 
- W 2013 roku, ścigałem się z Superjumbo i wygrałem. Teraz kolej na innych, by podjęli wyzwanie! Uczestnicy konkursu muszą być, przede wszystkim, sprawi fizycznie, wytrzymali oraz szybcy by pokonać samolot i dotrzeć do mety - powiedział Bryan Habana, członek drużyny narodowej RPA w rugby oraz gracz klubu RC Toulonnais.
 
Szczegóły konkursu, a także formularz zgłoszenia dostępne są na stronie:
https://www.britishairways.com/travel/man-vs-plane/public/en_gb
 
Deklarację można wysłać do poniedziałku 20 stycznia 2014 roku. Pięciu laureatów konkursu zostanie wybranych i wysłanych samolotem do RPA już
w przyszłym miesiącu.
 
Biegacz, który uzyska najkrótszy czas podczas wyścigu wygra podwójne bilety w klasie biznes Club World na lot A380 do wybranego miejsca (Los Angeles, Hong Kong lub Johannesburg).
 
12 lutego 2014 British Airways rozpoczyna regularne loty A380 między wielokrotnie nagradzanym terminalem 5 na lotnisku London Heathrow a Johannesburgiem.
Więcej szczegółów można znaleźć na: www.ba.com