Do wytwarzanych artykułów służyła własna tkalnia, która realizowała również zamówienia z innych zakładów. Deuter przez wszystkie lata wspierał i uczestniczył w największych sukcesach wspinaczkowych i turystycznych, potwierdzając tym swoją jakość w najbardziej ekstremalnych warunkach. Od 110 lat Deuter jest partnerem ekstremalnych podróży, wejść na najtrudniejsze szczyty, zjazdów najtrudniejszymi trasami. Chęć sprostania największym oczekiwaniom i duch odkrywania nowego, towarzysza tradycji Deuter’a – a jak bardzo duże ma to znaczenia widać patrząc wstecz przez wszystkie lata rozwoju firmy do czasów obecnych. Lista przygód Deutera jest bardzo długa... Anderl Heckmair miał swój plecak podczas pierwszego przejścia Północną Ścianą Eigeru oraz tak samo Herman Buhl przy samotnym zdobyciu Nanga Parbat. Dziś Deuter jest min. towarzyszem Gerlinde Kaltenbrunner. Zarówno wtedy jak i teraz doświadczenie alpinistów, przewodników górskich i rowerzystów są dla Deuter niebagatelne z punktu widzenia rozwoju i kreatywności. Ci zawodowcy maja aktywny wpływ na każdą kolekcję, tylko w ten sposób Deuter może skutecznie iść do przodu i być pomocnym dzisiejszym bohaterom. Słuszność tej drogi pokazują badania znanych magazynów. Przy wyborze czytelników „Gear of the Year” Outdoor Magazine – produkty Deutera zostały we wszystkich 3 kategoriach wybrane jako numer 1! Już po raz 6 Deuter wygrał coroczny plebiscyt „Best Brand” MountainBike Magazine (wybór czytelników). Dlatego można powiedzieć, ze Deuter z każdym rokiem osiąga nowe szczyty, bo każdy wynik to również nowe wyzwanie na następny rok i konieczność sprostania postawionym sobie wymaganiom. Niezmiernie ważną jest współpraca Deuter z European Outdoor Group (EOG), z którą wspólnie realizuje projekty ochrony środowiska. Oto trzy plecaki firmy Deuter, które są nagrodami w konkursie fotograficznym Wspomnienie lata.

  • Plecak Aircontact 45+10
Plecak trekkingowy z wahadłowym pasem biodrowym VARI-FLEX. To rozwiązanie w znaczący sposób podnosi komfort marszu z dużym ciężarem. Pas biodrowy zawieszony na dwóch alu-szynach pracuje zgodnie z balansem bioder, a jego wahadłowa konstrukcja eliminuje jednocześnie balans ciężaru na plecach. W efekcie ciężar nieruchomo spoczywa na plecach, podczas gdy pas biodrowy, podtrzymując plecak, pracuje elastycznie z każdym krokiem. Taka zależność ma niebywałe znaczenie podczas marszu na szlaku, gdzie wymagana jest precyzja każdego kroku, ale również wówczas gdy marsz trwa wiele godzin, a oszczędność sił pozwala osiągnąć wymarzony cel. Plecak wyposażono w system nośny Deuter Aircontact. Szyny stelaża ułożono w kształcie litery X - pozwala to lepiej balansować ciężarem dodatkowo szyny wygięto w stronę lędźwi dzięki temu plecak doskonale pasuje do kształtu pleców. W górnej części plecaka znajduje się wgłębienie na głowę umożliwiające łatwiejsze jej podnoszenie podczas podchodzenia. Dzięki wąskiej budowie doskonale sprawdza się podczas górskich wypraw. Jego kształt ma również niezastąpione znaczenie w czasie jazdy na nartach, gdzie właściwe dopasowanie do pleców ma duże znaczenie podczas balansu ciałem w trakcie jazdy i podchodzenia. Zastosowany system Vari Quick umożliwia odpowiednie wypozycjonowanie plecaka do wzrostu oraz wymianę szelek na mniejsze/damskie. Boczne kieszenie miechowe uszyto z materiału co dodatkowo wzmacnia konstrukcję tej serii plecaków. Plecak posiada pokrowiec przeciwdeszczowy - uszyty z jednego kawałka materiału.
Detale:
1.    wahadłowy pas biodrowy VARI-FLEX
2.    pokrowiec p/deszczowy, uszyty z jednego kawałka materiału
3.    dwie boczne kieszenie miechowe o łącznej pojemności 5 litrów
4.    kompatybilny system H2O (max 3.0L)
5.    dwie komory oddzielone suwakiem
6.    szeroki pas biodrowy, ściągany z przodu
7.    pas piersiowy
8.    dwie kieszenie zewnętrzne miechowe z materiału
9.    dwie kieszenie zapinane na suwak w kominie
10.    kieszeń w pasie biodrowym
11.    kieszeń na mokrą odzież
12.    troki przy pasach nośnych pozwalające na lepsze dopasowanie plecaka
13.    uchwyty i troki do zamontowania sprzętu alpinistycznego
14.    boczne troki kompresyjne
15.    instrukcja SOS

Waga: 2350g
Pojemność: 45+10+5L
  • Plecak Cruise 30
Cruise 30 to plecak dla osób, które poszukują niezawodnego partnera do jednodniowych wypadów w góry i na narty. W związku ze stale rosnącą grupa entuzjastów skiturów jest on również podyktowany specjalnie tej grupie sportowców. Plecak posiada system Deuter Alpine. Wąski kształt umożliwia sprawne poruszanie się w trudnym terenie a anatomiczny pas biodrowy nie krepuje ruchów zarówno podczas stromych podejść jak i dynamicznej jazdy. W celu ułatwienia dostępu do ładunku znajdującego się wewnątrz plecaka - dostęp do komory zapewniono poprzez odpięcie suwaka, który biegnie po obwodzie systemu nośnego.
Plecak posiada wyjmowaną karmiatkę, kieszeń na sondę lawinową, kieszeń na łopatę z chowanym styliskiem oraz kieszeń na mokrą odzież. Z boku plecaka znajdują się uchwyty na narty, które również można troczyć od frontu plecaka (wówczas gdy znajdujemy się w wąskim terenie lub gdy potrzebujemy stałego dostępu do bocznych kieszeni). Przepięcie klamer bocznych na przód umożliwia założenie sowboardu lub rakiet śnieżnych. Boczne kieszenie wykonano z elastycznego materiału, utrudniającego dostawanie się śniegu.
Detale:
1.    dostęp do bagażu przez szerokie rozpięcie suwaka po obwodzie systemu
2.    anatomiczny pas biodrowy z kieszonką zapinaną na suwak
3.    szpejarka w pasie biodrowym
4.    boczna regulacja pasa biodrowego
5.    pas piersiowy z gwizdkiem
6.    troki ściągające przy pasach nośnych
7.    dwie kieszenie boczne z elastycznego materiału
8.    uchwyt na czekan, kije
9.    boczne paski kompresyjne
10.    boczne uchwyty na narty
11.    frontowa możliwość zapięcia snowboardu lub rakiet śnieżnych
12.    dwie kieszenie w klapie (wewnętrzna i zewnętrzna)
13.    wewnątrz kieszeń na dokumenty, telefon itp.
14.    osobna kieszeń na mokrą odzież
15.    wyjmowana karmiatka
16.    instrukcja SOS
17.    system H2O (max. 3 L)
18.    usztywnienie systemu prętem z włókna węglowego - Delrin
Waga: 1300g
Pojemność: 30L
  • Plecak Speed Lite 20
Plecak posiada plecy wypełnione oddychającą pianką 3D Air Mesh, której struktura pozwala cyrkulować powietrzu. Konstrukcja plecaka została stworzona z myślą o osobach bardzo aktywnie spędzających czas stąd jego sylwetka - zwężająca się ku dołowi - nie ogranicza ruchu rąk np. podczas biegu. Szerokie uchwyty w zamkach umożliwiają szybkie dostanie się do komory, zaś materiał jakim jest wyściełany od wewnątrz plecak - ułatwia znajdowanie bagażu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Pasy nośne uszyte z oddychającej pianki 3D Air Mesh, dodatkowo usztywnione i uformowane anatomicznie. Zdejmowany pasek biodrowy, w serii Speed Lite ma za zadanie przede wszystkim podtrzymywać plecak i eliminować jego wstrząsy na plecach mniej zaś przenosić ciężar na biodra - stąd jego lekka konstrukcja. Od frontu umieszczono elastyczną kieszeń. Plecak posiada po dwa pasy kompresyjne z każdego boku, ich przepięcie na przód umożliwia troczenie nart.
Plecak uzyskał ocenę "NAJLEPSZY TYP" w teście 7/06 Bergsteiger Magazine
Plecak uzyskał ocenę "WYBITNY" w teście 11/05 Outdoor Magazine
Detale:
1.    system H2O - max 3 L
2.    zdejmowany pas piersiowy
3.    zdejmowany pasek biodrowy
4.    odblaskowy pasek na dole plecaka
5.    kieszeń zewnętrzna zapinana na suwak
6.    dwie kieszenie boczne z siatki
7.    elastyczna kieszeń frontowa
8.    po dwa pasy kompresyjne z każdego boku
9.    możliwość troczenia nart
Waga: 530g
Pojemność: 20L