Zasady mistrzostw są następujące:

- aby wziąć udział w etapie pierwszym (konkurs jest dwuetapowy), należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie mistrzostwablogerow.polska.travel i odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego to właśnie Ty powinieneś zostać wybrany do Mistrzostw? 
- do tegorocznej edycji Polska Organizacja Turystyczna zaprasza twórców, których blogi mają min. 4 tysiące unikalnych użytkowników miesięcznie, a na Facebooku i Instagramie obserwuje ich min. tysiąc followersów. Oceną zgłoszeń zajmie się specjalnie powołane Jury. 16 blogerów, którzy uzyskają najwyższe oceny, przejdzie do drugiego etapu konkursu.
- drugi etap konkursu będzie polegał na promowaniu wskazanego regionu. Każdy bloger będzie musiał przygotować minimum dwa wpisy oraz jeden materiał wideo. 
- dodatkowo w każdym z wpisów, a także w materiale wideo, musi ukazać się wzmianka o możliwości realizacji Polskiego Bonu Turystycznego oraz adnotacja o tym, że materiał powstał w wyniku Mistrzostw organizowanych przez POT i że partnerem blogera była dedykowana mu regionalna organizacja turystyczna.  Za awans do najlepszej szesnastki uczestnicy otrzymają honoraria w wysokości 3,5 tys. Zł netto.

Organizatorem mistrzostw jest Polska Organizacja Turystyczna, która poprzez konkurs chce promować krajową i zrównoważoną turystykę, ograniczenie szkodliwego wpływu turystów na środowisko oraz promować zdrowy tryb życia. 

Nagrody dla zwycięzców IV Turystycznych Mistrzostw Blogerów:
- Laureat 1 miejsca - nagroda główna o wartości 10 000 zł (netto),
- Laureat 2 miejsca - nagroda o wartości 5000 zł (netto),
- Laureat 3 miejsca - nagroda o wartości 3500 zł (netto).

Zgłoszenia przyjmowane są do 9 października do godz. 23:59. 

Szczegóły i regulamin konkursu: https://mistrzostwablogerow.polska.travel/  

Zachęcam wszystkich polskich blogerów turystycznych do wzięcia udziału w mistrzostwach! Zwłaszcza tych, którzy dobrze znają swój region, odkrywają miejsca mniej znane i zarażają innych pasją do podróżowania. Mam nadzieję, że konkurs będzie dla Was świetną zabawą, a my dzięki Waszej pracy poznamy smaki, historie i miejsca, o których jeszcze nie słyszeliśmy – mówi prezes POT Rafał Szlachta. 

Polska Organizacja Turystyczna