Podróżujące po świecie rodziny Kobusów i Łopacińskich, żeglarka kapitan Marta Sziłajtis-Obiegło, polarnik Marek Kamiński, alpinista Marcin Tomaszewski, a także odkrywający różne zakątki globu Andrzej Ziółkowski, FSOtrip i Krzysztof Górski będą gośćmi Strefy Globtrotera. To nowe miejsce spotkań dla pasjonatów podróżowania podczas Pikniku nad Odrą. Tutaj będzie można poczuć smak przygody i dowiedzieć się, czego potrzeba, aby nasze podróże były niezapomniane. Będzie też okazja, by podszkolić się z fotografowania i to u jednego z najbardziej uznanych fotografów. Warsztaty poprowadzi związany z National Geographic Jacek Bonecki.

Gościem specjalnym Strefy Globtrotera będzie znany „bosy podróżnik” i dziennikarz Wojciech Cejrowski. Po kolejnych wojażach spotka się z fanami 10 maja na Wałach Chrobrego, a na wieczór zaprasza wszystkich chętnych na swój autorski występ w Auli Uniwersytetu Szczecińskiego. Pełne fantazji i humoru opowieści Cejrowskiego pod hasłem "Smak Tropików” przeniosą słuchaczy w egzotyczne zakątki świata. Bilety są już do nabycia na www.biletos.com, www.ticketpro.pl oraz w salonach Empik.
W programie Strefy Globtrotera są ponadto prezentacje ofert i sprzętu turystycznego oraz publikacji podróżniczych, wystawa fotograficzna, ścianka wspinaczkowa, wioska indiańska oraz mini-rejsy pięknym jachtem. To jednak tylko część tego, co organizatorzy (Międzynarodowe Targi Szczecińskie oraz Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki) zaplanowali na 10-11 maja w ramach Pikniku nad Odrą. Na stoiskach wystawienniczych, tworzących wspólne miasteczko turystyczne targów MARKET TOUR zaprezentują się firmy z branży turystycznej, regiony, gminy i miasta z Polski oraz z zagranicy, w tym województwo lubuskie – region partnerski tegorocznej edycji targów. W tym samym czasie odbędą się 10. Targi Zdrowej Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC. Posmakować będzie można również specjałów stanowiących dziedzictwo kulinarne polskich regionów, wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych. Na dzieci czekać będą atrakcje wesołego miasteczka. Tak bogaty program co roku przyciąga blisko 50 tys. osób z Polski i zagranicy.

Więcej informacji: www.mts.pl • www.pikniknadodra.pl
Piknik nad Odrą
23. Targi Turystyczne MARKET TOUR
10-11.05.2014
Szczecin, Wały Chrobrego
Organizatorzy:  Międzynarodowe Targi Szczecińskie, Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki