KOSZMARNA WYPRAWA
Banged Up Abroad
W poniedziałki od 12 października, godz. 21.00


Niektórzy z nich szukali  przygód, inni chcieli rozpocząć nowe życie lub przeżyć najlepsze w życiu wakacje. Wszyscy skończyli w sytuacjach wykraczających poza ich wyobrażenie o najbardziej przerażającym koszmarze.

Trzynastoodcinkowy dokument „Koszmarna wyprawa” opowiada o losach zwykłych ludzi, którzy przez własną naiwność, a czasem zwyczajnego pecha znaleźli się w niezwykle dramatycznym położeniu. Widzowie poznają osiemnastolatkę przyłapaną na przemycie heroiny z Bangladeszu, młodą parę, która wybrała się do Czeczenii, by tam założyć ośrodek dla dzieci, a stała się celem dla bezlitosnych porywaczy, czy dziennikarza, który pojechał do Afganistanu w poszukiwaniu tematu na pierwsze strony gazet, a skończył uwięziony razem z członkami Al Kaidy.

Odcinek 1: Ucieczka z piekła, poniedziałek 12 października godz. 21:00
Odcinek 2: Wenezuelski dramat, poniedziałek 19 października godz. 21:00
Odcinek 3: Wyspa terroru, poniedziałek 26 października godz. 21:00


CZYSTA NAUKA
Earth Investigated
Od niedzieli 4 października, godz. 23:00

Cieszący się olbrzymią popularnością cykl „Czysta nauka” powraca na National Geographic Channel z zupełnie nowymi odcinkami.

Tym razem „Czysta nauka” wkracza w samo serce huraganów, by zrozumieć jak powstają te gwałtowne wiatry i w jaki sposób sieją zniszczenie w miejscach, w które uderzają. Bada też skąd na Ziemi pojawiła się woda i czy istnieją szanse na znalezienie innej, podobnie jak Ziemia zasobnej w nią planety.

Odcinek 1: Zabójcze huragany, niedziela 4 października godz. 23:00
Odcinek 2: Narodziny oceanów, niedziela 11 października godz.23:00
Odcinek 3: Narodziny tornada, niedziela 18 października godz. 23:00
Odcinek 4: Śmierć Ziemi, niedziela 25 października godz. 23:00


DZIKA ROSJA
Wild Russia
Od czwartku 1 października, godz. 21:00 i 22:00


Ciągnąca się przez 11 stref czasowych i zajmująca aż dwa kontynenty Rosja obejmuje najdziksze tereny świata, porażające panującymi tam ekstremalnymi warunkami.

Dokument „Dzika Rosja” ukazuje zróżnicowane krajobrazy Rosji, obejmujące regiony malowane ogniem i lodem: wysuszone pustynie i majestatyczne szczyty, obszary morderczo zimnego klimatu oraz subtropikalne raje. Niezwykle wysoka rozdzielczość wspaniale filmowanych krajobrazów zabiera widzów w zapierającą dech w piersiach podróż przez Rosję, a epicka narracja zaznajamia ich z zestawem niezwykłych, czarujących stworzeń, z których wiele można spotkać jedynie w tym  zadziwiającym kraju.

Odcinek 1: Syberia, czwartek 1 października godz. 21:00
Odcinek 2: Arktyka, czwartek 1 października godz. 22:00
Odcinek 3: Kamczatka, czwartek 8 października godz.21:00
Odcinek 4: Linia podziału, czwartek 15 października godz.21:00
Odcinek 5: Tajemniczy las, czwartek 22 października godz.21:00
Odcinek 6: Pierwotne lasy, czwartek 29 października godz.21:00


DZIWNE PRAKTYKI DOKTORA LEAHY
Bite Me with Dr Mike Leahy
W każdy czwartek od 8 października, godz. 22:00

Dr Mike Leahy, z wykształcenia wirusolog, naprawdę interesuje się tylko dwoma rzeczami: podróżowaniem i gryzącymi owadami. To dzięki niemu widzowie poznają stworzenia, które żerują w pobliżu lub nawet wewnątrz ludzkiego ciała.  

W „Dziwnych Praktykach Doktora Leahy” dr Mike udaje się w popularne rejony turystyczne, aby bliżej poznać śmiertelne bestie zamieszkujące tamtejsze obszary. Pod czujnym okiem pielęgniarza, który towarzyszy ekipie, Leahy odkrywa przed widzami nieznane umiejętności i fakty z życia tych operujących niezwykłą bronią stworzeń. Z narażeniem własnego życia pokazuje podróżującym jak uniknąć niechcianych spotkań.