Od  maja można tu także oglądać największą i najokazalszą makietę w Parku  – Twierdzę Jasna Góra.

Park w wakacje jest czynny codziennie od 9 do 20. Rodzice, którzy przyjadą tu wraz ze swoimi pociechami mogą zobaczyć  rekonstrukcje wszystkich zamków z Jury Krakowsko-Częstochowskiej w skali 1:25. Dodatkową atrakcją na terenie Parku jest Królewski Plac Zabaw, na którym dzieci za darmo mogą skorzystać z takich atrakcji jak dmuchane zamki, zjeżdżalnie, bujaki oraz huśtawki.

-Serdecznie zapraszamy do naszego Parku Miniatur. W tym roku poszerzyliśmy naszą ofertę o makietę Twierdzy Jasna Góra z Częstochowy, która jest zwieńczeniem Szlaku Orlich Gniazd, który można zobaczyć na terenie Parku. Jest to zdecydowanie najpiękniejsza makieta, która robi też duże wrażenie pod względem swojej powierzchni, która wynosi aż 65 metrów kwadratowych! Podobnie jak w zeszłym sezonie, stworzyliśmy dla naszych turystów ofertę pakietową „Złoty Bilet”, która uprawnia do wejścia na trzy największe atrakcje Ogrodzieńca (Park Miniatur, Zamek oraz Gród Birów). Cena biletów pakietowych wynosi odpowiednio 25 zł oraz 19 zł. – mówi Maciej Wnuk, manager Parku Miniatur – Ogrodzieniec.

Ruiny zamków na Jurze Krakowsko-Częstochowska od zawsze cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród turystów.  Jednak dopiero teraz odwiedzając Park Miniatur – Ogrodzieniec można zobaczyć jak te zamki wyglądały kiedyś – w czasach swej największej świetności. Wielkim plusem Parku jest też jego położenie, gdyż znajduje się tuż u podnóża najpiękniejszego zamku na Jurze – Ogrodzienieckiego.

Więcej informacji na stronie Parku Miniatur – Ogrodzieniec -  www.park-ogrodzieniec.pl