Aktualizacja (20:48): Ojciec Święty Franciszek I pobłogosławił tłumy zgromadzone na placu Św. Piotra: - Zostawiam Was teraz i bardzo dziękuję za takie przyjęcie. Módlcie się za mnie. Niedługo się zobaczymy. Módlcie się do Matki Boskiej, by zachowała Rzym. Dobranoc. Wszystkiego dobrego! - nowy papież pożegnał się z wiernymi i w akompaniamencie bicia dzwonów opuścił balkon Bazyliki Św. Piotra. (Źródło: Gazeta.pl) Aktualizacja (20:15): Nowym papieżem został pochodzący z Argentyny Jorge Bergoglio, który przyjął imię Franciszek! Tożsamość nowego zwierzchnika Kościoła Katolickiego nie jest jeszcze znana, podobnie jak wybrane przez niego papieskie imię. Nowy Ojciec Święty przebywa w tym momencie prawdopodobnie w tzw. Pokoju Łez, gdzie czekają na niego szaty. Stamtąd uda się do Kaplicy Paulińskiej, gdzie odda się modlitwom.
Na placu Św. Piotra oczekuje na niego tłum wiernych, rozlewający sie także na odchodzące od niego uliczki. Wierni wiwatują na cześć nowego Ojca Świętego, gra także orkiestra włoskiego wojska, na papieża czekają również szwajcarscy gwardziści w odświętnych mundurach.
Obecnie w "papieksim" oknie Bazyliki Świętego Piotra zapaliło się światło, co oznacza, że tylko minuty dzielą nas od poznania tożsamości nowego Ojca Świętego.