842 miliony głodnych
Mimo że liczba osób na świecie cierpiących z powodu głodu spada, w latach 2012 – 2013 aż 842 miliony ludzi były niedożywione. Oznacza to, że co 8 mieszkaniec Ziemi nie ma dostępu do wystarczającej ilości pożywienia, aby zaspokoić fizyczny głód oraz prowadzić aktywne życie społeczne i zawodowe. Czy to możliwe, gdy na świecie produkuje się dziś półtora raza więcej żywności niż potrzeba? Skoro aż 1/3 żywności w krajach najbardziej rozwiniętych trafia na śmietnik?! Niestety na przyczyny głodu składa się wiele czynników. Są wśród nich wojny, katastrofy naturalne, susze i powodzie, słabo rozwinięte rolnictwo oraz reguły rynkowe dyskryminujące najbiedniejsze społeczności. Statystki, choć ponure, powinny mobilizować do działania. Jedną z akcji przeciwdziałających problemowi głodu jest kampania edukacyjna Polskiej Akcji Humanitarnej „Świat bez głodu”. Polskie szkoły w walce z głodem
W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Żywności i Walki z Głodem, PAH rozpoczyna nabór do kolejnej edycji kampanii edukacyjnej „Świat bez głodu. Organizatorzy oferują nauczycielom wsparcie w postaci materiałów edukacyjno-promocyjnych. Celem akcji jest zwrócenia uwagi na trudną sytuację ofiar konfliktu w Syrii. Dzięki udziałowi w kampanii uczniowie dowiedzą się, jak wygląda dostęp do żywności w  krajach Południa, poznają powiązania między kwestią głodu a innymi problemami globalnymi. - Zrozumienie globalnych współzależności to klucz do zrozumienia świata i naszego wpływu na życie innych – zapewniają koordynatorzy kampanii PAH. – Mamy nadzieję, że wsparcie PAH pozwoli pokazać uczniom, że dzięki wspólnym wysiłkom, można zmieniać świat. Jak włączyć się do akcji?
Do kampanii może przystąpić każda szkoła, która marzy o świecie bez głodu. Aby włączyć się do akcji, należy odwiedzić stronę kampanii i zamówić bezpłatne materiały. Uzyskane pomoce ułatwią zorganizowanie akcji informacyjnej wśród uczniów. To tez możliwość wsparcia projektów żywnościowych PAH poprzez zakup gadżetów lub organizację zbiórki w szkole.
Zapraszamy na:
www.pah.org.pl/kampanieedukacyjne