Nie ma w Polsce drugiego nadmorskiego miasta, które oferuje najwyższej klasy atrakcje dla każdego. Spragnieni męskiej przygody wybiorą kilkudniową wyprawę kajakiem wśród niezamieszkałych wysp. Młodzi i aktywni wyszaleją się na kitesurfingu. Wielbiciele luksusu skorzystają z najlepszych SPA, restauracji, butików, a wieczorem pospacerują po nadmorskich promenadach. Dzieci pojeżdżą konno i na rowerze, a całe rodziny odpoczną na piasku nad polskim Bałtykiem. Poznaj świnoujską wakacyjną supersiódemkę:

1. Najszersza plaża w Polsce. Plaża mająca w najszerszym miejscu prawie 200 m szerokości pozwala zachować odstęp minimum dwóch metrów od innych plażowiczów. Świnoujście to tętniący życiem kurort, ale również gwarancja najwyższego bezpieczeństwa wypoczynku.

2. Polski archipelag. Unikalne w skali kraju położenie na 44 wyspach sprawia, że w Świnoujściu poczujemy się wolni od wyzwań codzienności. W wakacyjnym królestwie tuż obok gwarnych kawiarni, nadmorskich promenad i wyspiarskich atrakcji, znajdują się rezerwaty przyrody, w których można podziwiać najrzadsze ptaki czy gigantyczne paprocie. 

3. Uzdrowisko. Nowoczesne kompleksy hotelowe oraz sanatoryjne – obsługiwane przez wykwalifikowaną kadrę, z bogatym zapleczem SPA – oferują szeroki wachlarz zabiegów. Z urlopu tutaj wyjedziesz w doskonałej formie i z „wakacyjnym lookiem”.

4. Zabytki. Kilka kompleksów militarnych fortyfikacji, a także podziemne miasto to atrakcje, które zafascynują małych i dużych wielbicieli militariów i historii II wojny światowej. Natomiast Park Zdrojowy, czy ulica Hołdu Pruskiego to prawdziwe perełki na turystycznej mapie miasta.

5. Szlaki rowerowe. Świnoujście to raj dla rowerzystów. Miasto pretenduje do uzyskania statusu Wakacyjnej Stolicy Rowerowej. Wszystkie ścieżki i trasy rowerowe liczą ponad 140 kilometrów. Liczne wypożyczalnie rowerów oferują wygodny i sprawny sprzęt. Promenadą transgraniczną dojedziemy do niemieckich kurortów: piękne promenady po polskiej i molo po niemieckiej stronie w jedno popołudnie – czemu nie! Na fanów sportowej jazdy czekają prawdziwe rowerowe pumptracki z torami o dwóch stopniach trudności.

6. Sporty wodne. To miejsce stworzone do żeglarstwa, kajakarstwa, kitesurfingu. Tutejsze mariny nalezą do jednych z najnowocześniejszych portów jachtowych na polskim wybrzeżu.

7. Symbole Miasta. Na wyspach możliwości czekają na Was unikatowe miejsca. Stawa Młyny czyli słynny świnoujski wiatrak, będący znakiem rozpoznawczym miasta, jedna z najwyższych w Europie latarni morskich czy przeprawa promowa są jedyne w swoim rodzaju, co tylko podkreśla wyjątkowy charakter miasta. 

Czekamy na Was w Świnoujściu !
Więcej informacji znajdziesz na www.visit.swinoujscie.pl

Projekt "Zacumuj bezpiecznie w krainie 44 wysp" jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Funduszy Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)"