Inauguracyjne loty flydubai do Budapesztu i do Warszawy zostały powitane tradycyjnymi salutami wodnymi na lotniskach docelowych. Otwierający nowe bezpośrednie połączenie do Budapesztu pierwszy lot pilotowali kapitan Laszlo Fabian z Węgier oraz pierwszy oficer Eisa Al Suwaidi z ZEA. Ponadto węgierskimi członkiniami personelu pokładowego obsługującego inauguracyjny rejs były: Starsza Stewardessa Rebeka Cserne Fabiana i Stewardessa Reka Toth.  W skład załogi obsługującej ten inauguracyjny lot wchodziły też Polki: Starsza Stewardessa Agata Samborska oraz Stewardessy Katarzyna Boryna i Paulina Kaniowska.

„Tego lata zaobserwowaliśmy wzrost zainteresowania podróżami lotniczymi. Uruchamiając loty do Budapesztu i do Warszawy rozszerzamy naszą siatkę połączeń, dzięki czemu nasi pasażerowi będą mieli większy wybór miejsc docelowych w sezonie zimowym. Wzmocni to także związki pomiędzy oboma krajami a ZEA.” – stwierdził Ghaith Al Ghaith, Prezes Zarządu flydubai

Dubaj nie tylko rozwinął się jako międzynarodowy węzeł przesiadkowy, ale stał się też popularnym miejscem wypoczynku oferującym podróżnym szeroką gamę atrakcji, w tym widowiskową architekturę, jak np. Wieża Chalify (Burj Chalifa) i niedawno otwarte Oko Dubaju (Ain Dubai), wiele nadmorskich ośrodków wypoczynkowych, wyprawy przygodowe na pustynię oraz niezrównane doznania kulinarne.

Co ciekawe, podróżni rezerwujący lot do Dubaju liniami flydubai otrzymają bezpłatną jednodniową wejściówkę na Wystawę Światową Expo 2020 w Dubaju, trwającą od 1 października 2021 roku do 31 marca 2022 roku. Inicjatywa dotyczy wszystkich rezerwacji dokonanych od 1 września na podróże w okresie trwania imprezy.

Loty z Terminalu 3 lotniska Dubai International (DXB) na lotnisko Budapest International Airport (BUD) będą wykonywane we wtorki, czwartki, piątki i niedziele, zaś loty na lotnisko Chopina w Warszawie (WAW) - codziennie.