W „Czarno-białej fotografii cyfrowej” autor przedstawia wszystkie aspekty sztuki czarno-białej fotografii, prezentuje jej najwybitniejszych przedstawicieli i opisuje jej zastosowanie w erze cyfrowej. Analizując prace uznanych mistrzów, autor próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak świat cyfrowych barw przekłada się na skalę szarości. Czytelnicy dowiedzą się, jak najlepiej kontrolować konwersję koloru na czerń i biel, jak uzyskać ostre, wyraziste odbitki i jak odtworzyć wygląd i fakturę klasycznych papierów do fotografii czarno-białej.
Zdjęcia nocne i przy słabym oświetleniu w fotografii cyfrowej” to doskonały poradnik, prezentujący sprzęt fotograficzny, a także wyjaśniający, w jaki sposób efektywnie z niego korzystać. Książka zawiera wiele praktycznych wskazówek: od odpowiedniego ustawienia czułości po stosowanie dodatkowego oświetlenia oraz wiele innych cennych informacji. Wybór odpowiedniej ekspozycji jest jednocześnie zaskakująco prosty i wyjątkowo skomplikowany. To jeden z najbardziej intrygujących paradoksów fotografii, który od zawsze fascynował zarówno ambitnych amatorów, jak i profesjonalistów. Jak przekonuje Michael Freeman w „Idealnej ekspozycji w fotografii cyfrowej”, przełom w technologii cyfrowej doprowadził do rewolucji w metodach kontrolowania ekspozycji. Opisany w przystępny sposób proces fotografowania, ilustracje, histogramy i doskonałe przykłady pozwolą poznać subtelności ekspozycji.
     W książce „Portrety” autor przekonuje, że kluczem do udanego portretu jest prostota, a jedną z najcenniejszych umiejętności fotografa jest sprawić, aby ludzie zachowywali się naturalnie. Technologia cyfrowa pozwala uchwycić nie tylko wygląd modela, ale i oddać jego charakter, sprawiając, że portrety będą czymś więcej, niż tylko galerią twarzy patrzących w obiektyw. Fotografia HDR, czyli proces tworzenia obrazów o dużej rozpiętości tonalnej, to najnowsza technologia w dziedzinie fotografii cyfrowej. Umożliwia między innymi odzyskiwanie szczegółów w cieniach i obszarach bardzo jasnych, robienie dobrych zdjęć przy intensywnym oświetleniu, osiąganie nieznanych dotąd efektów związanych z barwami i tonami, a także fotografowanie bez dodatkowego oświetlenia. Pozwala to na tworzenie niepowtarzalnych obrazów w kreatywny i nietuzinkowy sposób. Michael Freeman w książce „HDR zdjęcia o dużej rozpiętości tonalnej” opisuje techniki wykorzystywane w HDR, pomagające zmniejszyć ryzyko niedoświetlenia, prześwietlenia i wystąpienia refleksów świetlnych.