Nowym samolotem linii Wizz Air – Airbus A320 – pasażerowie polecą do lotniska Vnukovo, jednego z głównych portów w Moskwie, z szybkim i łatwym połączeniem z centrum miasta.

Nowe połączenie oferowane przez Wizz Air Ukraine będzie dostępne trzy razy w tygodniu: początkowo we wtorki, czwartki i w soboty, a od 27 października, w poniedziałki, środy i w piątki.

WIZZ AIR UKRAINE POŁĄCZENIE KIJÓW-MOSKWA(VKO)
Dni    Start    Bilety od*
Pn, Cz, So    30.09.2014    479 UAH
Pn, Śr, Pt    27.10.2014    479 UAH

Bilety na tej trasie są już dostępne w sprzedaży, w cenach od 479 UAH* (29,99 EUR). Rezerwacji można dokonywać na stronie wizzair.com.

„Dzisiaj mamy przyjemność  zaoferować pasażerom z Ukrainy niskokosztowe połączenie z Kijowa do Moskwy. Otwarcie nowej trasy to długo oczekiwane wydarzenie w działalności Wizz Air Ukraine. Dzięki niskim cenom przelotów, oczekujemy zwiększenia liczby podróżujących na tej trasie. Nasze zaangażowanie w rynek ukraiński przez minionych sześć lat pozwoliło milionom ludzi na swobodne podróżowanie, co wcześniej nie było możliwe z powodu ograniczeń narzucanych przez monopolistów wysokokosztowych linii. W tym wymagającym czasie dla wszystkich ukraińskich linii lotniczych oczekujemy od władz kraju utworzenia platformy dla rozwoju i uczciwej konkurencji. Przystąpienie do umowy Open Skies jest gwarantem przyciągnięcia większej liczby przewoźników i zapewnienia konsumentom dostępu do niższych cen i bogatszej oferty. Byłby to krok naprzód zbliżający Ukrainę do Europy, który zdemokratyzowałby rynek lotniczy i sprawił, że dostęp do latania miałby każdy mieszkaniec Ukrainy, a nie tylko kilku uprzywilejowanych. Budowanie zdrowej konkurencji jest kluczem do tego, by uniknąć sytuacji, w której ukraińskie lotnictwo jest osłabiane. To także element niezbędny do rozwijania rynku pracy i usług turystycznych” – powiedział Akos Bus, Dyrektor Zarządzający Wizz Air Ukraine.