Legoland
Legoland w Billund powstał w 1968 r. Jest to miejsce niezwykłe. Nie tylko dlatego, że wiąże się z historią „od pucybuta do milionera”. Położony wśród pól, nasycony klimatem duńskiej prowincji – już sam dojazd tutaj wprawia w dobry nastrój. A gigantyczne klocki LEGO, umieszczone na poboczu drogi, dodatkowo oznajmiają, że zbliżamy się do krainy zabawy.
Legoland podzielony jest na kilka tematycznych działów. Najstarszą, być może mniej ekscytującą, ale także widowiskową część parku stanowi Miniland. Z ponad 20 milionów klocków zbudowane są najbardziej charakterystyczne budowle świata, jak np. Biały Dom, Statua Wolności. Jest też lotnisko, na którym kołują samoloty, są kanały z pływającymi statkami. Wszystko bajecznie kolorowe i w wersji mini. Bliższe zwiedzanie tej części parku można sobie jednak zostawić na koniec. Wszystkie ruchome atrakcje Legolandu, jak kolejki, łodzie itp. przestają działać na godzinę przed oficjalnym zamknięciem parku i wtedy jest czas na obejrzenie Minilandu.

Tropikalna Lalandia
W Lalandii tropikalna atmosfera panuje przez cały rok. Temperatura wody wynosi 28ºC, zaś powietrza 30ºC. Lalandia w Legoland Billund Resortmiejsce do siedzenia i odpoczynku na 400 metrach kwadratowych. 4 większe zjeżdżalnie wodne - 76 m "wzgórz" zjeżdżalni, 65 m z efektami świetlnymi, 52 m szybkiej zjeżdżalni, 35 m zjeżdżalni dla młodszych/juniorów, 3 sauny, 4 jacuzzi o temp. 37ºC, wodny aerobik - dla młodszych i starszych, słoneczna "PLAŻA", 8 solariów, kraina "Monky Tonky"- centrum zabaw i gier to niektóre z aktrakcji.

Zoo safari park Givskud w DaniiPark Safari zajmuje ponad 60 hektarów powierzchni, na której można spotkać ponad 1000 gatunków dzikich zwierząt, wśród nich wspaniałe stado lwów, żyrafy, zebry, bizony, a nawet strusie. Park można zwiedzać własnym samochodem, albo parkowym autobusem.
Została otwarta nowa część Parku – Wyspa Goryli. Sztucznie utworzona wyspa o powierzchni 20.000m2 otoczona jest rzeką, która skutecznie oddziela zwiedzających od tych niezwykłych lecz gwałtownych zwierząt – goryle nie potrafią pływać.  To duńskie zoo safari jest nie tylko atrakcją dla dzieci i młodzieży lecz także wspaniałym pomysłem na wakacyjny wyjazd rodzinny.

www.visitdenmark.pl