Tym razem start do biegu, jak na jego nazwę przystało, nastąpi o godzinie 23:59, nadając mu niepowtarzalny i unikatowy nocny charakter. Dziesięciokilometrowa trasa biegu, posiadająca atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki prowadzić będzie wzorem poprzednich biegów z cyklu GPX Gdyni tymi mniej i bardziej znanymi ulicami naszego miasta.

Start zlokalizowany będzie przy zacumowanym okręcie wojennym ORP „Błyskawica", z którego wystrzał armatni da znak, do rozpoczęcia biegu. Następnie zawodnicy przebiegną nieopodal charakterystycznej gdyńskiej fontanny oraz sięgającego 138 m n.p.m. budynku „Sea Towers". Ulicą Jerzego Waszyngtona, przy której znajduje się Dowództwo Marynarki Wojennej, wiaduktem nad torami kolejowymi wiodącymi do Portu Gdynia biegacze ruszą ku ulicy polskiej, skąd przy pomniku Ofiar Grudnia 1970, zbiegną w dół historyczną ulicą im. Janka Wiśniewskiego. Dalej przy Sądzie Miejskim skierują swoje kroki obok Miejskiej Hali Targowej, której powstanie sięga 1935 roku. Następnie ulicami Tadeusza Wendy, św. Piotra, Jerzego Waszyngtona prowadzeni będą na najbardziej znaną w Gdyni ulicę Świętojańską, skąd przy Urzędzie Miasta wbiegną w Aleję Piłsudskiego, ciągnącą się wprost do wód Zatoki Gdańskiej. Aleją uczestnicy dobiegną do głównego traktu spacerowego naszego miasta, czyli Bulwaru Nadmorskiego, z którego rozpościera się widok na trójmiejskie wybrzeże oraz na Półwysep Helski. Z tego miejsca do mety pozostanie niespełna półtora kilometra. Podążając dalej bulwarem, mijając po prawej stronie pomnik "Rybek", plażę śródmieście, biegacze wrócą z powrotem na Skwer Kościuszki finiszując ponownie przy ORP „Błyskawica".

Na mecie dla wszystkich czekać będą pamiątkowe medale, wchodzące w skład układanki nawiązującej do czterech biegów z cyklu Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2013. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki otrzymają wysokie nagrody finansowe w wartości 3 000zł, 2 500zł, 2 000zł, 1 500zł, 1 000zł, 900zł, 700zł, 500zł, 400zł, 300zł w takiej samej kwocie zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. W ramach pakietu startowego dla wszystkich, którzy zgłosili się do biegu czekać będą pamiątkowe techniczne koszulki - zachęcamy do założenia koszulki w dniu startu.

Numery startowe będzie można odbierać już od czwartku na Stadionie Miejskim w godzinach 14:00 – 20:00 a w dniu zawodów, czyli w piątek w godzinach 16:00 – 23:30 w centrum zawodów zlokalizowanym na końcu Skweru Kościuszki, tuż przy Akwarium Gdyńskim. Lista startowa IX Nocnego Biegu Świętojańskiego zostanie zamknięta w piątek - 7 czerwca i po tym terminie nie będzie możliwości zgłoszenia się do zawodów. W ramach IX Nocnego Biegu Świętojańskiego rozegrany zostanie również Nocny Marsz Świętojański – Nordic Walking, do którego start zaplanowano na godzinę 22:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w IX Nocnym Biegu Świętojańskim.