Best Western Plus Hotel Podklasztorze zlokalizowany jest w Sulejowie i stanowi część XII-wiecznego Opactwa Cystersów, jednego z najlepiej zachowanych tego typu zespołów w Europie. Imponujące wrażenie robią nie tylko legendarne mury obiektu, ale również wnętrza hotelu, które oddają klimat opactwa. Spersonalizowane apartamenty i pokoje posiadają patronów, takich jak Winiarz, Skryba czy Bartnik. Dla gości przygotowano również dwuosobowe dormitoria, które nawiązują swoim wyglądem do cel, w których spali kiedyś cystersi. Historyczną i kulturową wartość sulejowskiego kompleksu potwierdza uzyskany w 2012 roku status pomnika historii, przyznawany obiektom o szczególnych wartościach materialnych i niematerialnych cechujących się dużym znaczeniem dla dziedzictwa kulturowego kraju.

Jeszcze w XIX wieku w budynku mieściła się piwiarnia L. Handlera, właściciela browaru Oberschlesicher, a następnie skład piwny browaru Karola Szwede. W latach 30. mury kamienicy przy ulicy Mariackiej gościły podróżnych zatrzymujących się w, znanym jako jeden z najlepszych w mieście, Hotelu Europejskim. Po wojnie w tym samym budynku mieścił się Hotel Śląski, który w latach 90. został zamknięty. Dzięki generalnemu remontowi i przemyślanej rewitalizacji obiekt znów lśni swoim dawnym blaskiem – tym razem pod szyldem największej na świecie rodziny hotelowej – i powrócił do wspaniałych browarniczych tradycji. Więcej tu.

Budynek zaprojektowany w 1875 roku przez Filipa Pokutyńskiego. Kamienica o eklektycznej fasadzie była miejscem m. in. jednej z pierwszych projekcji kinematografu w Polsce  w 1897 roku, a w roku 1905 I Zjazdu Kobiet Polskich, określanych jako ówczesne emancypantki. Charakterystyczną szklaną nadbudowę dodano do budynku na początku XXI wieku, niemal trzykrotnie zwiększając tym samym liczbę dostępnych dla gości pokoi. Dzięki przeprowadzonej w czerwcu 2017 roku metamorfozie, hotelowe wnętrza przeszły całkowitą przemianę, a obiekt podniósł także standardy i zmienił markę w ramach struktur największej na świecie rodziny hotelowej. Więcej tu.

Advertisement