Na tę okazję pracownicy Muzeum przygotowali wiele niespodzianek i atrakcji. Środki ze sprzedaży biletów zgromadzone w czasie tego specjalnego wydarzenia Grupa Żywiec przekaże Hospicjum Żywieckiemu im. Św. Faustyny Kowalskiej w Żywcu.

W nocy z 28 na 29 września po raz pierwszy w historii zwiedzający będą mieli możliwość nocnego odwiedzenia Muzeum Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu. Drzwi Muzeum będą otwarte dla wszystkich zainteresowanych od godziny 19:00 aż do 1:00 rano. Przybyłych przywitają przewodnicy w barwnych strojach z minionych epok, dzięki którym goście Muzeum poczują atmosferę i klimat dawnych lat. Tej nocy bilety będą dostępne w wyjątkowej cenie – 5 złotych, a środki zgromadzone ze sprzedaży zostaną przekazane na cel charytatywny. Podopieczni  Hospicjum Żywieckiego im. Św. Faustyny z dużą radością przyjęli informację o wsparciu, które otrzymają dzięki odwiedzającym Muzeum podczas tej wyjątkowej nocy.

Muzeum przygotowało dla swoich gości liczne niespodzianki. Dla każdego zwiedzającego z biletem, którego numer będzie wielokrotnością liczby „10”, czeka książka opisująca dzieje arcyksiążęcej rodziny Habsburgów. To właśnie Habsburgowie w 1856 r. założyli  żywiecki browar. Dodatkowo wszyscy goście otrzymają drobne upominki, które zawsze będą przywoływały miłe wspomnienia z niecodziennej wizyty w Muzeum Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu. Ponadto miłośnicy historii piwa będą mogli wrócić do domu z wyjątkowym prezentem - kopiami artykułów prasowych z polskich dzienników - „Ekspress” i „Kurier Codzienny” – z lat trzydziestych ubiegłego wieku.

Na wszystkie pełnoletnie osoby, które zakończą podróż po tajemniczym świecie piwa, w Piwiarni Żywieckiej czeka degustacja piwa warzonego przez browar zlokalizowany w jej bezpośrednim sąsiedztwie.

-Muzeum Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu średnio odwiedza rocznie prawie 100 000 osób. Liczę, że w tę wyjątkową, pierwszą w historii muzeum, noc zwiedzania odwiedzi nas co najmniej kilkaset osób – mówi Lidia Dadej z Grupy Żywiec, która od  7 lat jest szefem żywieckiego muzeum.