Zobacz GALERIĘ >>>
Pierwsza podróż

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zrealizowaliśmy marzenia tak wielu dzieci. Pomysł, aby dzieci z północy Polski wyjechały w góry, a te z południa zobaczyły morze, okazał się strzałem w dziesiątkę powiedział Marek Feruga, Prezes Fundacji Muszkieterów.

„Wakacje z Muszkieterami” to ogólnopolska akcja społeczna organizowana przez Fundację Muszkieterów. Jej celem jest zapewnienie dzieciom dostępu do wakacyjnego wypoczynku poza miejscem zamieszkania.

Tegoroczna, pierwsza edycja akcji kierowana była do uczniów w wieku 8-12 lat. Nagrodę w postaci 10-dniowej kolonii otrzymały dzieci, które uzyskały dobre wyniki w nauce oraz na co dzień wykazywały się wzorową postawą.

Inicjatywa „Wakacje z Muszkieterami” jest odpowiedzią na problem dosięgający wiele rodzin - brak możliwości zapewnienia dzieciom wakacyjnego wyjazdu. Dzięki akcji „Wakacje z Muszkieterami” niemal 1000 dzieci mogło odpocząć po ciężkiej pracy w minionym roku szkolnym. Dla większości był to pierwszy w życiu wyjazd wakacyjny poza miejsce zamieszkania.

 

Działo się!

Łącznie Muszkieterowie zorganizowali cztery turnusy dla niemal 1000 dzieci z całej Polski. Podopieczni Fundacji przebywający w Jastrzębiej Górze mieli okazję zobaczyć Trójmiasto i zwiedzić Oceanarium. Uczestnicy kolonii w Murzasichlu pojechali do Krakowa, Wadowic oraz Zakopanego.

Podczas każdego turnusu zorganizowano wiele zabaw na świeżym powietrzu, ognisk integracyjnych, letnich seansów filmowych czy nocnych gier plenerowych. Nie zabrakło zajęć kreatywnych rozwijających dziecięce talenty tj.: treningu z mapą i kompasem, rękodzielnictwa, tworzenia komiksów, warsztatów kulinarnych, sportowych rozgrywek czy prezentacji ABC podróżnika.

Dzieci odwiedziła m.in. mistrzyni floretu – Sylwia Gruchała, ambasadorka akcji. Podczas spotkania dzieci miały okazję nauczyć się podstaw fechtunku, zapoznać z zasadami pojedynków fair play oraz zmierzyć w prawdziwej walce na szpady.

Akcja została zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu ze strony właścicieli supermarketów Intermarché i Bricomarché – założycieli i darczyńców Fundacji Muszkieterów.

Zobacz zdjęcia z kolonii >>>