Pomysł na stworzenie aplikacji urodził się podczas poprzednich Świąt. Widząc, jak po Bożym Narodzeniu i wigilijnym obżarstwie sporo jedzenia ląduje na śmietniku młodzi ludzie postanowili doradzić innym jak z tym walczyć. Za chwilkę znów ruszy szał przedświątecznych zakupów związanych z Wielkanocą, a potem ci, którzy kupią zbyt wiele będą (z wyrzutami sumienia bądź bez) wyrzucać zmarnowane jedzenie. 
 

"Food my Friend" stworzyły dwie studentki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie: Justyna Curzytek i Adrianna Bomba, oraz dwaj studenci rzeszowskiej Politechniki: Olgierd Grzyb i Kamil Dąbrowski. Ich projekt bierze udział w olimpiadzie "Zwolnieni z Teorii", która ma uczyć młodych ludzi aktywności i promowania własnych inicjatyw. 
 

Aplikacja jest darmowa i dostępna na urządzenia z systemem Android. 
 

Przypominamy, że w związku z tematem głównym marcowego numeru National Geographic Polska prowadzimy akcję #niemarnuję, w ramach której dzielimy się informacjami jak zapobiegać marnowaniu żywności. Zaglądajcie na nasz fanpage na portalu Facebook i dzielcie się z nami swoimi pomysłami.
 

 

Trwa głosowanie w plebiscycie nagród Travelery 2016! Zobacz filmy, poznaj podróżników, wybierz najciekawszą podróż i zagłosuj!