Nela i polarne zwierzęta

Razem z Nelą w jej poprzedniej zimowej książce „Nela na kole podbiegunowym” odwiedziliśmy renifery w Finlandii, szukaliśmy piżmowołów arktycznych w dzikiej tundrze oraz dotarliśmy do wioski Świętego Mikołaja w tajemniczej Laponii. Tym razem przyjrzymy się bliżej zwierzętom mieszkających na północnej półkuli naszej planety.

Pierwsze miejsce, w jakie zabiera nas Nela to Grenlandia, gdzie wśród lądolodu szukamy niedźwiedzi polarnych, dowiadujemy się, czym są pizzly oraz że szczęśliwe misie wydają dźwięki jak motorynka. Autorka pokazuje, jak znaleźć lisa polarnego w arktycznych lasach oraz foki u wybrzeży Szkocji. Na tym nie kończy się nasza mroźna przygoda! Najciekawsze zwierzęta zawsze ukrywają się w morskich głębinach.

W Szkocji Nela pływa z długoszparami (rekinami olbrzymimi), które pomimo wielkich rozmiarów żywią się mikroskopijnym planktonem. Zabiera nas na nurkowanie na zimnolubnej rafie, która wygląda zupełnie inaczej niż ta z ciepłych mórz. Nela nazywa ją „śnieżną rafą”. Każde z opisywanych w książce zwierząt możemy poznać dzięki szczegółowym opisom i specjalnym symbolom, które Nela zamieściła w swojej książce. Multimedialna książka posiada również tajne kody kreskowe, które możemy zeskanować i oglądać dodatkowe materiały.

 

Najmłodsza reporterka świata

Nela to prawdopodobnie najmłodsza reporterka świata, która podróżuje od piątego roku życia. Kocha przyrodę i wyprawy. Jej idolem jest Steve Irvin, wzorem którego chce ratować zwierzęta i podróżować wszędzie tam, gdzie poniosą ją marzenia. Autorka zdobyła nagrodę Bestsellera Empiku: za rok 2015 (za książkę Nela i tajemnice świata; jednocześnie była pierwszą osobą w tak młodym wieku, która uzyskała to wyróżnienie) i za rok 2016 (w kategorii „Literatura dla dzieci”, za książkę Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany).

Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej z 2016 jej książka Nela na kole podbiegunowym w 2017 została włączona do kanonu lektur w polskich szkołach jako lektura uzupełniająca w VIII klasie szkoły podstawowej. Książki Neli Małej Reporterki to kopalnia wiedzy – uczą, rozwijają wyobraźnię i pokazują, jak ważne w życiu są marzenia i dążenie do ich realizacji.

Dotychczas nakładem wydawnictwa Burda Publishing Polska ukazało się osiem książek Neli: „10 Niesamowitych przygód Neli”, „Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane”, „Nela i tajemnice świata”, „Nela na tropie przygód”, „Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany”, „Nela na kole podbiegunowym”, „Nela i Skarby Karaibów” oraz „Nela i Tajemnice oceanów”.

KUP KSIĄŻKĘ "Nela i polarne zwierzęta" >>>