Na tej niezwykłej imprezie nie zabraknie również National Geographic! Na Pikniku zobaczyć będzie można legendarne oldtimery, wśród których czołowe miejsce zajmie majestatyczny Supermarine Spitfire - skrzydlata ikona II wojny światowej. To właśnie na tym myśliwcu latali m.in. polscy piloci, zrzeszeni w  Dywizjonie 303. National Geographic Polska, w ten czerwcowy weekend, zaprasza na niezwykłą wystawę „Dywizjon 303 w obiektywie Arkadego Fiedlera”, która przybliży wszystkim zainteresowanym historię tej właśnie jednostki. Ekspozycja będzie prezentować serię zdjęć autorstwa Arkadego Fiedlera, których pisarz nie wykorzystał w swojej słynnej książce pt.: "Dywizjon 303". Fotografie dokumentują sceny z życia polskich lotników, walczących w latach 40. w tej właśnie formacji. Na wystawę zaprasza Martyna Wojciechowska, z którą będzie można spotkać się na naszym stoisku - National Geographic. A co jeszcze czeka wielbicieli podniebnych atrakcji?
Prosto z Austrii przyleci unikalna maszyna o nazwie Cobra - osławiony symbol wojny w Wietnamie. Był to pierwszy w historii śmigłowiec szturmowy, a zarazem jeden z najszybszych wiropłatów na świecie. W Góraszce zaprezentuje się w wersji treningowej TAH-1 F, należącej do floty powietrznej Red Bull’a. Czarna Cobra, wchodząca w skład drużyny „Latających Byków”, jeszcze nigdy nie była prezentowana w naszym kraju. 
Ogłuszającą dawkę decybeli zapewni amatorom mocnych wrażeń myśliwiec MiG-29 Sił Powietrznych RP. Pilot, który zasiądzie za sterami tego odrzutowca, już teraz zapowiada wyjątkowy dynamiczny pokaz specjalnie dla góraszkowych widzów.  Będzie to doskonała okazja, aby w pełni docenić możliwości techniczne i potęgę tej maszyny. Jej występ niewątpliwie na długo zapadnie w pamięci wszystkim w zasięgu wzroku, a także uszu.  
Z praw fizyki zadrwią sobie m.in. wielokrotny złoty medalista w akrobacji lotniczej Jurgis Kairys oraz ośmiokrotny mistrz Polski – Robert Kowalik. Na góraszkowym niebie widowiskowe figury kręcić będą najlepsze maszyny akrobacyjne na świecie – Su-31 i Extra-300. Brawurową akrobację zespołową przedstawi natomiast kultowa grupa „Żelazny”, która być może zaskoczy widzów nową maszyną, a także debiutanckim programem lotniczym.
W trakcie imprezy odbędzie się wiele konkursów, a nagrody będą nie byle jakie! Lot dwoma samolotami akrobacyjnymi, szybowcem oraz skok ze spadochronem! Program: Sobota/Niedziela 6 -7 czerwca 9.00  Otwarcie Pikniku dla publiczności

9.15-10.25 Loty widokowe
 
9.30  Rozwiązanie konkursu samolotowego – realizacja nagrody – lot z Robertem Kowalikiem samolotem Extra 300 L

I część pokazu lotniczego

10.25-11.50 Parada śmigłowców, samoloty historyczne, akrobacja samolotowa
skoki spadochronowe, pokazy modeli latających
   
10. 00 – 12.00 Trening z Mistrzem –  najmłodsi, w wieku od 6 do 14 lat, będą mieli okazję do spróbowania  swoich sił na prawdziwym ringu bokserskim z samym mistrzem świata w tej dziedzinie  – Dariuszem Michalczewskim – stoisko Fundacji „Równe Szanse” (Niedziela)

12.00 Uroczyste otwarcie XIV MPL Góraszka 2009

12.20 Powitanie załóg lotniczych

II część pokazu lotniczego

12.30-14.00 Samoloty historyczne w tym słynny myśliwiec z II wojny światowej Supermarine Spitfira, akrobacja samolotowa i szybowcowa, myśliwiec naddźwiękowy MiG-29, skoki spadochronowe, śmigłowiec TAH-1 Cobra z drużyny Red Bull’a
       
14.00-15.20 Wywiady, konkursy
Spotkanie z Martyną Wojciechowską, która opowie o wyjątkowej wystawie: "Dywizjon 303 w obiektywie Arkadego Fiedlera" - stoisko National Geographic Polska (Sobota)
Trening z Mistrzem najmłodsi, w wieku od 6 do 14 lat, będą mieli okazję do spróbowania  swoich sił na prawdziwym ringu bokserskim z samym mistrzem świata w tej dziedzinie  – Dariuszem Michalczewskim – stoisko Fundacji „Równe Szanse” (Sobota)

14.30 Rozwiązanie konkursu samolotowego – realizacja nagrody – lot z Wojtkiem Krupą samolotem Zlin 526

Loty widokowe
                            
III część pokazu lotniczego

15.20 - 18.00 Wielki turniej lotniczy:
- Wyścig samolotów
- Konkurs akrobacji samolotowe
- Samoloty historyczne
- Samoloty ultralekkie
- Skoki spadochronowe
- Pokazy modeli latających

18.00 Loty widokowe (aż do zmroku)
Rozwiązanie konkursu szybowcowego – realizacja nagrody - lot szybowcem SZD Puchacz Więcej szczegółów na stronie XIV Międzynarodowego Pikniku Lotniczego:
www.piknik-goraszka.pl