Specjalny dwugodzinny maraton telewizyjny na żywo z Los Angeles, Nowego Jorku i Haiti zostanie wyemitowany z piątku na sobotę (z 22 stycznia na 23 stycznia) o godz. 2 nad ranem czasu polskiego.

Wpływy z przedsięwzięcia zasilą konta organizacji pomocowych Oxfam America, Partners in Health, Czerwony Krzyż, UNICEF oraz Yele Haiti Foundation.

W ramach pomocy ofiarom trzęsienia ziemi, które nawiedziło w ubiegłym tygodniu Haiti, National Geographic Channel wyemituje specjalny program "Nadzieja dla Haiti" ogólnoświatowy telethon (maraton telewizyjny), który będzie emitowany w nocy z piątku na sobotę (22 stycznia) o godz. 2 nad ranem czasu polskiego przez stacje telewizyjne na całym świecie bez reklam: FOX, ABC, CBS, NBC, CNN, BET, The CW, HBO, MTV, VH1 i CMT. “Nadzieję dla Haiti” będzie można obejrzeć w Polsce m.in. na kanale National Geographic Channel.
Telethon “Nadzieja dla Haiti” będzie prowadzony z trzech miejsc: z Los Angeles przez George`a Clooney`a, z Nowego Jorku przez Wyclef Jean`a (muzyka urodzonego na Haiti) oraz z Haiti przez dziennikarza CNN Andersona Coopera. Podczas dwugodzinnego programu nadawanego na żywo aktorzy, muzycy i znane osobistości telewizyjne będą zbierać fundusze dla ofiar trzęsienia ziemi. Swój udział zapowiedziały takie gwiazdy jak Bruce Springsteen, Jennifer Hudson, Mary J. Blige, Shakira i Sting w Nowym Jorku oraz Alicia Keys, Christina Aguilera, Dave Matthews, John Legend, Justin Timberlake, Stevie Wonder, Taylor Swift a także Keith Urban, Kid Rock i Sheryl Crow w Los Angeles. Dodatkowo do akcji włączył się Londyn, w którym wystąpią takie gwiazdy jak Coldplay, Jay-Z, Bono i The Edge. Jednym z producentów "Hope for Haiti Now" jest George Clooney, który w wypowiedzi dla Associated Press, podczas ceremonii wręczenia Złotych Globów, powiedział, że celem przedsięwzięcia jest pokazanie mieszkańcom Haiti, że cały świat przejmuje się ich losem.

Wszystkie dochody z wydarzenia zostaną przekazane na konta pięciu organizacji pomocowych, które obecnie działają na Haiti: Oxfam America, Partners in Health, Czerwony Krzyż, UNICEF oraz Yele Haiti Foundation (www.yele.org).

Transmitując “Nadzieję dla Haiti” National Geographic Channel pragnie włączyć się w pomoc ofiarom tragicznej sytuacji, w jakiej znaleźli się mieszkańcy Haiti. Tego typu przedsięwzięcia wpisują się w misję Towarzystwa National Geographic, które angażuje się m.in. w problemy współczesnej cywilizacji.