I choć kurorty narciarskie nadal pozostają tu w cieniu modnych kąpielisk, i one zdobywają coraz większe uznanie w turystycznej branży. Gdzie można poszaleć na nartach w Chorwacji? Jak przygotować się do takiego wyjazdu?

Chorwacja zimą: gdzie szukać noclegów?

Wakacyjne domki i kempingi, tak popularne w okresie letnim, zimą muszą ustąpić bardziej komfortowym kwaterom. Ci, którzy odwiedzają Chorwację po sezonie, najchętniej wybierają w pełni wyposażone apartamenty w Chorwacji takich obiektów jest wiele, a ich ceny mogą zadowolić miłośników oszczędnych podróży. Wystarczy zajrzeć na stronę www.edom.pl, by przekonać się o tym osobiście.  Na tych, którzy szukają dla siebie taniej i komfortowej kwatery, czeka tu ponad 40 tysięcy apartamentów z całej Chorwacji, przy czym ponad 10 tysięcy czeka na terenie samej Istrii. W tym regionie przez cały rok można liczyć na doskonałe warunki pobytu. Czy oznacza to wysokie ceny noclegów w tej części kraju? Nie. Dzięki Edom.pl można tu znaleźć noclegi dla 4 osób już za 1800 złotych tygodniowo. Za tę kwotę można wynająć luksusowy apartament z kuchnią, przestronną sypialnią oraz wszelkimi niezbędnymi sprzętami.

Gdzie jeszcze warto się wybrać?
Rejony Parku Narodowego Gorski Kotar to region wyjątkowo sprzyjający miłośnikom sportów zimowych. Ten górzysty obszar miłośnikom sportów zimowych daje znacznie więcej możliwości niż Istria, choć jest dość słabo zagospodarowany. Brak modnych kurortów może za to zrekompensować możliwość wypoczynku w zacisznej wiosce na łonie natury. Nie brak tu miejsc wyjątkowo atrakcyjnych pod względem krajobrazowym, dzięki czemu pobyt w tym rejonie może stać się nie tylko idealnym rozwiązaniem dla sportowców, ale i okazją do wyciszenia się i odpoczynku od codziennych problemów.

W pobliżu chorwackiej stolicy

Zagrzeb, który sam w sobie zasługuje na uwagę, zimą może pochwalić się atrakcyjnymi terenami narciarskimi w swej najbliższej okolicy. Szczególnie atrakcyjnym miejscem jest tu masyw Medvednicy ze słynnym ośrodkiem narciarskim o nazwie Sljeme. Dzięki kolejce linowej oraz trasom dla narciarzy i snowboardzistów Sljeme stało się jednym z najważniejszych ośrodków sportowych na zimowej mapie Chorwacji.

Dzięki zróżnicowanej rzeźbie terenu Chorwacja może się pochwalić nie tylko wybrzeżem i wyspami, ale i terenami górskimi, na których mogą poszaleć zimą narciarze. Choć sporty zimowe w tym kraju dopiero zaczynają się rozwijać, już teraz tutejsze nartostrady mają wielu sympatyków.