The New Century Global Center zyskał to największy budynek na świecie. Co ciekawe, powstał nie w Dubaju, gdzie znajduje się większość nowatorskich projektów budowlanych lecz w chińskim Chengdu. Budowa trwała 3 lata.

Czym przyciąga The New Century Global Center? Gigantyczny obiekt handlowo-rozrywkowy został zaprojektowany w taki sposób, by klienci mieli wrażenie, iż przebywają w małym miasteczku nad Morzem Śródziemnym. Powierzchnia budynku jest tak duża (500 metrów długości, 400 szerokości, wysokość 100 m i powierzchnię ponad 1,7 mln m2), że mogłaby zmieścić 20 oper z Sydney.

W największym budynku na świecie znajdują się ogromne outlety, centra handlowe, kina. Coś dla siebie znajdą nie tylko miłośnicy zakupów czy rozrywki, ale także osoby, które chcą odpocząć, Na terenie The New Century Global Center znajdują się liczne hotele, a nawet park wodny ze sztuczną plażą.

The New Century Global Center to także idealne miejsce dla klientów biznesowych. Spora część budynku to powierzchnie biurowe, oraz centra konferencyjne.