Popularne rasy psów: lista

Najlepszy przyjaciel człowieka, wierny kompan, kumpel na dobre i na złe - tak o psach mówią ich posiadacze. Chociaż wszystkie psy łączy jedno – bezgraniczna i bezinteresowna miłość, którą potrafią obdarzyć swojego opiekuna, to ich charaktery różnią się nieco w zależności od rasy do której należą. Na świecie istnieje obecnie około 340 różnych ras psów. Niektóre z nich określa się jak modne rasy psów, popularne psy lub najbardziej znane rasy psów, ponieważ są znacznie częściej wybierane przez ludzi na czworonożnych przyjaciół niż inne rasy.  Oto najpopularniejsze rasy psów.     

 

Owczarek niemiecki

Od wielu lat owczarki niemieckie cieszą się niesłabnącą popularnością we wszelkich rankingach popularnych ras psów. Owczarek, potocznie nazywany „wilkiem” jest psem charakteryzującym się ogromną wszechstronnością. Może być zarówno świetnym tropicielem, jak i ratownikiem, a nawet asystentem niepełnosprawnych osób. Owczarki niemieckie często są psami pracującymi w wojsku, policji i innych służbach mundurowych. Odpowiednio wychowany jest zwierzęciem pewnym siebie, odważnym, ale i mądrym i zdyscyplinowanym.   

Yorkshire terier

Wszelkie rankingi przedstawiające najpopularniejsze rasy psów nie mogłyby się obejść bez yorkshire teriera. To prawdziwy wulkan energii zamknięty w małym ciele. Yorkshire terier mimo bardzo niewielkich rozmiarów są odważne, pewne siebie i butne. Posiadają na tyle duże zacięcie i ducha walki, że potrafią postawić się psom wiele większym od siebie. To psy bardzo charakterne i chcące dominować, dlatego potrzebują konsekwentnego opiekuna.  

Sznaucer

Wyróżniamy 3 odmiany tej rasy – sznaucer miniaturowy, średni i olbrzym. Sznaucer miniaturowy, jak sama nazwa wskazuje jest najmniejszą odmianą. Charakteryzuje go niezwykła żywotność, czujność i nieustraszenie. Sznaucer średni jest nieco mniej pobudliwy niż miniatura, ale bardziej niż sznaucer olbrzymi. Sznaucery olbrzymie zaś są najspokojniejsze wśród wszystkich 3 odmian, ale nie brak im ciekawości świata i odwagi. Niezależnie od wielkości, wszystkie sznaucery cechuje inteligencja, lojalność i niezwykła siła charakteru. Mają też spory temperament i lubią dominować. Są chętne do zabawy, ale nie pogardzą też pieszczotami i wylegiwaniem się na kanapie.