Na kalendarz podróżniczy w Nowym Roku będą miały wpływ zarówno doniosłe wydarzenia sportowe, jak również stale rosnące zainteresowanie egzotycznymi kierunkami.  

- Mamy duży wybór ciekawych kierunków – od safari z tygrysami w Indiach po Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w RPA i jasne światła Las Vegas.  Przewidujemy natomiast, że w Polsce w 2010 r. wzrośnie przede wszystkim liczba podróżnych do RPA oraz Stanów Zjednoczonych. Ponadto równie popularne jak w mijającym roku pozostaną Meksyk oraz Delhi, a nasi wczasowicze z pewnością skorzystają również z nowych połączeń z Punta Cana na Dominikanie, Sharm el-Szejk w Egipcie i na Malediwy - powiedziała Anna Ingham-Grant, Commercial Manager East Central Europe British Airways.

Na liście pierwszej dziesiątki kierunków na rok 2010 znalazły się następujące miejscowości:

1.    Londyn, Wielka Brytania
W Londynie każdy znajdzie coś dla siebie bez względu na porę roku. Warto natomiast wybrać się tam we wrześniu na coroczną imprezę Open House. To wyjątkowa okazja do poznania ukrytych zabytków stolicy Wielkiej Brytanii. Z kolei fani Michaela Jacksona z pewnością już odliczają czas do planowanego na czerwiec koncertu na cześć zmarłego w tym roku piosenkarza. W tym wielkim muzycznym wydarzeniu o nazwie „Tribute to Michael Jackson” wezmą udział gwiazdy światowego formatu.

2.    Kapsztad, RPA
W czerwcu Republika Południowej Afryki oczekuje przybycia niemal pół miliona kibiców na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Kapsztad ze swymi olśniewającymi plażami, górami, winnicami i stadionem z pewnością stanie się popularną bazą dla kibiców piłkarskich. - Kapsztad zawsze cieszył się powodzeniem, a Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej mogą wynieść RPA na pierwsze miejsce krajów wartych odwiedzenia w 2010 roku. Już przygotowujemy się do tego wydarzenia i wraz z naszym miejscowym przewoźnikiem Comair zaplanowaliśmy dodatkowe loty, aby zapewnić kibicom połączenia do miejscowości w całej RPA - mówi Sue Botes, dyrektor handlowa British Airways.

3.    Johannesburg, RPA
Johannesburg zapewnia 40% światowego wydobycia złota i nie bez powodu zwany jest potocznie „eGoli”, czyli miejsce złota. Znany jako afrykańska stolica mody i zakupów, przyciąga biznesmenów i turystów z całego świata. Jest największym miastem w Republice Południowej Afryki, a zarazem jednym z najmłodszych miast na świecie. Położony zaledwie 50 km od stolicy RPA, a także w pobliżu stadionów, na których rozegrają się mistrzostwa, będzie obok Kapsztadu jednym z popularniejszych kierunków.

4.    Las Vegas, USA
Las Vegas jest nie tylko oazą dobrej zabawy, ma również ustaloną pozycję miasta przyjaznego rodzinie, którego słynna ulica Las Vegas Strip przyciąga występy wszystkich, od U2, po Cirque de Soleil.  Nowa trasa BA oznacza teraz większe możliwości połączeń z rozświetlonym i pełnym przepychu symbolicznym miastem.

5.    Miami, USA
Rozsławione serialem lat 80-tych, Miami to miasto plaż i oświetlonych wieżowców położonych nad oceanem. Ten najsłynniejszy kurort w Stanach Zjednoczonych Ameryki, przyciąga spragnionych słońca i plaż. A tętniące życiem serce Florydy to również raj dla amatorów nocnego życia i surfingu.

6.    San Francisco
Najpopularniejsze miasto w Kalifornii, słynie z tramwajów linowych, najbardziej stromych ulic świata i mostu Golden Gate. Jest pełne kontrastów, ale niepozbawione romantyzmu i uroku. Odwiedzającym go turystom ma naprawdę wiele do zaoferowania. Każdy kto planuje swoją amerykańską przygodę powinien rozpocząć podróż właśnie tu.

7.    Nowy Jork, USA
Nowy Jork zawsze był w modzie, ale Nowy Rok przyniesie nam jeszcze więcej pretekstów, by zaplanować tam podróż. W szczególności, że na rok 2010 przewidziano wejście na ekran dwóch kontynuacji filmów sławiących Manhattan, „Seks w wielkim mieście 2” i „Wall Street 2” Olivera Stone’a.

8.    Delhi, Indie
Cieszące się ogromną popularnością safari z tygrysami w pobliskim rezerwacie Bandhavgarh Wildlife Sanctuary i park narodowy Kanha National Park to nie jedyny powód, aby odwiedzić Delhi w 2010 roku. - Nigdy nie było lepszej pory na przyjazd do Indii. W przyszłym roku będą tu miały miejsce dwa szczególne wydarzenia – 80-lecie lotów British Airways do Indii oraz Igrzyska Wspólnoty Narodów, których gospodarzem Delhi będzie po raz pierwszy. Dzięki 45 lotom tygodniowo do 5 miejscowości zapewniamy niedoścignioną obsługę - powiedziała Judy Jarvis, regionalna dyrektor handlowa British Airways w Azji Południowej.

9.    Mexico City, Meksyk
Europejczykom trudno jest wyobrazić sobie ogrom tego miasta. W samym Mexico City żyje tyle osób co w całej Polsce, a aby dostać się z jednego krańca miasta na drugi trzeba pokonać prawie sto kilometrów. Jednak ta wyjątkowa metropolia zbudowana przez Majów i Asteków w samym sercu kraju przyciąga rzesze turystów spragnionych bogatej i kolorowej kultury Meksykańskiej, przeplatanej hiszpańskimi, barokowymi kościołami.

10.    Vancouver, Kanada
Każdego roku przyciąga miłośników narciarstwa i snowboardzistów, ale
w nadchodzącym roku Kanada jako gospodarz Zimowych Igrzysk Olimpijskich oraz Igrzysk Paraolimpijskich w Vancouver w lutym i marcu 2010 roku, stanie się mekką miłośników sportów zimowych.

Więcej informacji o połączeniach i ofertach cenowych British Airways na stronie www.ba.com