„SOUL” to kwartet muzyczny składający się z muzyków z różnych stron świata. Każdy członek zespołu reprezentuje inną kulturę, muzykę, ale także tradycję, wiek, doświadczenie (muzyczne jak i życiowe). Każdy inaczej śpiewa, gra na innym instrumencie, ale także inaczej się w swoim kraju uczy, pracuje, żyje, modli, wychowuje się w innym społeczeństwie. Członkowie muszą zatem ze sobą nawiązać współpracę na wielu płaszczyznach ponad wszelkimi podziałami, przy wzajemnym szacunku i tolerancji.

W tegorocznej odsłonie projektu, w nieprzerwanym półrocznym tourne, bierze udział Sonja Biscan z Chorwacji, Shih-Hao z Tajwanu,Egbuchiem Andrew Chukwuka z Nigerii oraz  NIGERIA, Gabriel Gonzalez Fernandez z Urugwaju.
Członkowie zespołu śpiewają muzykę pochodzącą z ich krajów w kwartecie! Zadaniem Tajwańczyka jest zatem rytmiczny śpiew rodem z Urugwaju, a Nigeryjczyk musi odnaleźć się w bałkańskich pieśniach.
Trasa zespołu jest niezwykle wymagająca – w roku 2014 obejmuje USA, Afrykę i po raz pierwszy Europę.
Sonja z Chorwacji, Shih-Hao z Tajwanu, Andrew z Nigerii, Gabriel z Urugwaju są w trasie od stycznia 2014 roku. W dniu 22 czerwca odwiedzą Polskę.

Zespół można usłyszeć i zobaczyć w długi weekend podczas jedynego koncertu w Polsce:
„Cztery kontynenty nad Wisłą” - 22 czerwca (niedziela), Kino Atlantic, godz. 12.00 (ul. Chmielna 33, Warszawa).
Wstęp bezpłatny.

„SOUL” ma swój początek w Detroit w stanie Michigan – kolebce wytwórni Motown. Jego pomysłodawcą jest Marcus La Pratt – absolwent Wydziału Edukacji Muzycznej w Albion College (jeden z najlepszych Wydziałów w Stanach Zjednoczonych), dyrygent, nauczyciel, a także aktywista World Youth Choir  i rekordzista Guinessa w najdłuższym czasie śpiewu indywidualnego na świecie (75 godzin).
 
Marcus słuchając chóry uczestniczące w projekcie World Youth Choir, zauważył, że śpiew w towarzystwie innych kultur jest czymś bardzo wyjątkowym. Po licznych rozmowach, m. in. z światowej sławy muzykiem jazzowym Stevem Zegree, stworzył międzynarodowy kwartet. W pierwszą podróż udał się z nimi w 2004 roku. Od tamtej pory skład zespołu zmienia się co roku. Do dziś w przedsięwzięciu wzięło udział 44 śpiewaków z 43 krajów świata!
Od 2012 roku z grupą podróżuje manager pochodzący z kolejnego kraju kolorowego globu.

Aktualny zespół 2014 roku:
- Sonja Biscan - Chorwatka o polskim pochodzeniu, mówiąca płynnie po polsku, w Chorwacji przed podróżą wydała swój pierwszy singielhttp://www.youtube.com/watch?v=7jPzLB4Hlhg

- Egbuchiem Andrew Chukwuka (Nigeria) – chłopak obdarzony wyjątkowym głosem – kontratenorem, popularyzator muzyki klasycznej w Nigerii
- Lai Shih Hao (Tajwan) -Tenor, w Tajwanie również dyrygent, aktywista projektu „World Youth Choir” (międzynarodowego chóru młodzieżowego)
- Gabriel Gonzalez Fernandez (Urugwaj) – bas, gra na ukulele i mandolinie, rozrywkowa dusza zespołu
Jeśli śą Pańtwo zainteresowani wywiadami z muzykami – proszę o kontakt.
Do Państwa dyspozycji będą również:
- Marcus La Pratt – pomysłodawca i założyciel „SOUL”
- Zuzanna Rybińska – reprezentantka Polski w projekcie (edycja 2012), autorka blogu opisującego podróż po 23 Stanach i Afryce: Kenii, Zimbabwe i Zambii www.singersi.blogspot.com
- Susana Mijangos – reprezentantka Meksyku w edycji SOUL 2006, projekty artystyczne i życie zaprowadziło Susie do Polski, obecnie studiuje na Akademii Muzycznej w Warszawie
Mogą Państwo liczyć na mnóstwo zaskakujących informacji, śpiew „SOUL”
i niezapomnianą podróż po świecie muzyki!