26 kwietnia po raz pierwszy swoje drzwi dla zwiedzających otworzy Muzeum 6D – Maszoperia, jedyne tego typu miejsce w Europie. W tym dniu, między godziną 10:00, a 18:00, prócz stałej ekspozycji muzeum, czekać na Was będą dodatkowe atrakcje. Otwarciu Muzeum 6D – Maszoperia towarzyszyć będą tematyczne gry i zabawy, w których każdy zainteresowany będzie mógł wziąć udział. Dodatkowo animatorka ozdobi dziecięce buźki fantazyjnym makijażem z motywem wybranym przez dziecko. Począwszy od piątku 26 kwietnia aż do niedzieli 28 kwietnia, każdy niezależnie od wieku będzie mógł obejrzeć ekspozycję za jedyne 10 zł (oczywiście dzieci do lat 3 zwolnione są z opłaty).

Jeżeli do tej pory słowo muzeum kojarzyło Wam się z ziewaniem, ochronnymi kapciami nie do pary i kustoszem powtarzającym jak mantrę „nie dotykać”, kiedy tylko chcieliście zbliżyć się do eksponatu, który i tak był za szybką… niedługo zmienicie zdanie. Przekona Was do tego nie tylko event z okazji otwarcia muzeum, ale również niesamowita ekspozycja.

W naszym muzeum nie ma kustosza, kapci nie do pary i na pewno nie powieje też nudą. Po całej ekspozycji oprowadzi Was lektor, który w języku polskim, angielskim, niemieckim lub rosyjskim przeniesie Was swoim opowiadaniem do roku 1913. Dowiecie się czym jest maszoperia, co to jest niewód i checza. Całość ekspozycji wzmacniają efekty specjalne, które mimo iż typowe dla współczesnych osiągnięć technologicznych, tworzą atmosferę i pozwalają poczuć ducha dawnych czasów. Powierzchnię ponad 500 m 2 ścian zdobią ręcznie wykonane malowidła, wspaniałość których odkryjecie w okularach 3D. To jednak nie wszystko. Niespodzianek możecie się spodziewać z dołu, z góry, z prawej i lewej strony. Podczas zwiedzania naszego muzeum poczujecie zapach bryzy morskiej unoszący się w powietrzu, a w chacie rybackiej - aromat zdrowych, rumianych jabłek. Przez chwilę pobłądzicie we mgle, a wiatr potarga Wam włosy. Będziecie mieli okazję zasiąść przy biesiadnym stole rybaków i poczuć klimat maszopskiej uroczystości. Dwukrotnie nie uwierzycie własnym oczom. Raz patrząc w lustro przekonacie się, że niestety, ale wcale nie jesteście najpiękniejsi na świecie. Drugi raz gdy spotkacie rybaka, ale nie na łodzi czy w rybackiej chacie lecz…w świątyni dumania :)

Kołobrzeskie Muzeum 6D otwarte będzie dla zwiedzających przez cały rok. Przedmioty typowe dla rybackiego fachu, takie, jak wiosła, sieci, kotwice i wiele innych możecie śmiało, bez obaw dotykać. Tylko u nas możecie się wcielić w rolę kapitana statku i zamaszyście zakręcić kołem sterowym, zerknąć przez bulaja i zadzwonić prawdziwym kutrowym dzwonem.

Nie zwlekajcie. Przyjdźcie po nową porcję wiedzy, dawkę niezapomnianych wrażeń i szczyptę dobrego humoru.

Zapraszamy.

Muzeum 6D, ul. Rodziewiczówny 15, 78-100 Kołobrzeg (przy Ośrodku Sanatoryjno - Wypoczynkowym KIELCZANKA - ALBAX),
Inwestor: COT Sp. z o.o.
Planowany termin otwarcia: 26.04.2013 r. Zapraszamy w godz. 10:00 - 18:00

Godziny otwarcia w ciągu roku:
pn- nd: 10:00 – 18:00
wakacje: 10:00 – 22:00

Bilety:
Bilet normalny: 20 zł/osoba
Bilet ulgowy: 15 zł/osoba (dzieci do lat 15)
Bilet rodzinny: 15 zł/osoba (bilet dla osób z min. 1 dzieckiem, max 4 osoby)
Bilet grupowy: 13 zł/osoba (pow. 15 osób do lat 15)
Dzieci do lat 3: bezpłatnie

Więcej informacji o Muzeum 6D: www.muzeum6d.pl, info@muzeum6d.pl,  tel.94 716 22 44