Dlaczego wyprawa na Everest trwa aż dwa miesiące? Czy to góra dla każdego i jak wyglądają realia jej zdobywania? Ilu wspinaczy zdobyło górę, a ilu przypłaciło to życiem? Jak zachowuje się organizm w „strefie śmierci”? Dlaczego na dużej wysokości nie da się ugotować ryżu, a jajko na miękko gotuje się aż 20 minut? Dlaczego u góry brakuje tlenu i od którego momentu wspinacze wspomagają się butlami? Jak się na wysokości załatwia potrzeby fizjologiczne? Co jest prawdą, a co fałszem w tym, co się o Evereście mówi?

Na te i inne pytania odpowie w czasie swojej prelekcji Monika Witkowska, której w ubiegłym roku udało się stanąć na najwyższym szczycie świata.

Monika Witkowska to nałogowa podróżniczka, na koncie ma ponad 160 krajów. Zawodowo -€“ dziennikarka, autorka książek i pilotka wycieczek. Wśród swoich licznych pasji za najważniejsze uznaje żeglarstwo morskie (głównie rejsy polarne, w tym rejs na Antarktydę połączony z opłynięciem Przylądka Horn i arktyczny szlak z Grenlandii na Czukotkę) oraz góry, zwłaszcza tzw. góry wysokie. Jest autorką m.in. książki „Everest. Góra Gór” (wyd. Bezdroża).
Więcej na jej temat na stronie: www.monikawitkowska.pl

Monikę Witkowską będziemy gościć na pokazie w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (Niepołomice, ul. Zamkowa 2) 23 stycznia 2014 r. (czwartek) o godz. 19.00.

W trakcie pokazu możliwość wygrania książek podróżniczych wydawnictwa Bezdroża!

Po prelekcji jak zwykle spotykamy się w Piwnicy Dźwięku i Słowa na rozmowach z gościem przy kawie, herbacie, gorącej czekoladzie i mocniejszych napojach :)

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!