Już po raz trzeci do Krakowa przybędą najlepsi i najbardziej utytułowani zawodnicy z całej Polski.

Mistrzostwa Polski na stałe wpisały się w program krakowskiego festiwalu, stając się też jednym z najważniejszych jego punktów. W tym roku zawodnicy wystartują na KFG już po raz trzeci.

 

Fot. Agata Wiśniewska

W tym roku w scenariuszu Mistrzostw pojawią się dwie nowości. Po pierwsze, zawody będą miały formułę Open. Po drugie, zmieni się po części miejsce zmagań.

Po części, bo finały odbędą się zgodnie z tradycją w festiwalową niedzielę (8 grudnia) na hali głównej Uniwersytetu Ekonomicznego. Natomiast eliminacje i półfinały w sobotę (7 grudnia) po raz pierwszy rozegrane zostaną w Centrum Wspinaczkowym Avatar, które całkiem niedawno udanie debiutowało w roli gospodarza Pucharu Polski w Prowadzeniu. Przypomnijmy, że w rok temu o wejście do finału boulderowcy walczyli na ścianie wspinaczkowej KS Korona Kraków.

Mistrzostwa Polski w Boulderingu na 10. Krakowskim Festiwalu Górskim będą ostatnią edycją Pucharu Polski 2012 w boulderingu.

W ubiegłym roku tytuły Mistrzów Polski odbierali Kinga Ociepka-Grzegulska (KS Korona Kraków) i Andrzej Mecherzyński-Wiktor (CW Reni Sport), a dwa lata wcześniej triumfowali Agata Modrzejewska (KW Toruń) i Aleksander Romanowski (KW Warszawa).

 

Organizatorem Mistrzostw Polski w Boulderingu jest Polski Związek Alpinizmu, KS Korona Kraków, CW Avatar oraz wspinanie.pl. Głównym Sponsorem Mistrzostw Polski jest firma adidas.

Nad tym, żeby wszystko przebiegało sprawnie i poprawnie czuwać będzie, podobnie jak w ubiegłym roku, Maciej Oczko.

 

Formularz zgłoszeniowy na zawody znajduje się na stronie: www.pza.org.pl.

Zapraszamy również na stronę 10. Krakowskiego Festiwalu Górskiego: www.kfg.pl.