Pierwsze dreamlinery do Los Angeles wystartują 3 kwietnia i będą realizowane 4 razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, piątki i soboty. W ten sposób LOT zapewni najkrótszą podróż na zachodnie wybrzeże USA głównie z myślą o pasażerach z Polski i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

- Otwieramy pierwsze bezpośrednie połączenie z regionu Europy Środkowo-Wschodniej do Los Angeles, jednego z najważniejszych i najsłynniejszych miast Stanów Zjednoczonych – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u. - Jestem przekonany, że Kalifornia to nie tylko idealny kierunek na wakacje, ale także coraz ważniejszy ośrodek biznesowy – dodaje.

 

Dreamlinerem

Połączenie do Los Angeles będzie obsługiwane wyłącznie najnowocześniejszymi samolotami świata, tj. Boeingami 787 Dreamliner. Maszyny pozwalają utrzymać na pokładzie o wiele lepsze ciśnienie, wilgotność i zapewniają więcej przestrzeni/ Wszystko to redukuje efekt tak zwanego jet lagu.

Na ich pokładach pasażerowie mają do dyspozycji trzy klasy podróży: LOT Business Class, LOT Premium Economy i LOT Economy Class. Klasa biznes to 18 foteli, które rozkładają się do pozycji płaskiego łóżka – jednego z największych na rynku. W LOT Premium Economy czeka 21 przestronnych foteli, które wyposażone są w indywidualne podłokietniki, podnóżki i podpórki pod uda. W klasie LOT Economy fotele rozkładają się do przodu, nie zabierając miejsca na nogi pasażerom siedzącym przed nami, wyposażone są także w podnóżki. Każdy pasażer ma do dyspozycji indywidualny system rozrywki pokładowej.

 

Nowe połączenia

Los Angeles będzie ósmym połączeniem dalekiego zasiegu w siatce LOT-u, w tym piątym kierunkiem w Ameryce Północnej. W sumie tylko w tym roku LOT ogłosił i uruchomił 24 nowe połączenia, w tym ogłoszone kilka dni temu połączenie do Newark w USA i połączenie do Seulu, które wystartuje już 17 października.

Bilety na rejsy do Los Angeles można już nabyć we wszystkich kanałach sprzedaży, miedzy innymi na stronie lot.com, poprzez Contact Center, w biurach LOT Travel i u agentów.