Miliony lat temu w wyniku podwodnych erupcji wulkanicznych powstał archipelag Maskarenów, którego częścią jest Mauritius - niewielkie państwo wyspiarskie oblewane ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego. Przez szereg lat był to teren niezamieszkały, choć pierwsze wzmianki o wyspie znaleźć można już w arabskich kronikach z dziesiątego wieku. Z zachowanych zapisków wynika jednak, że Arabowie nie zainteresowali się wyspą i pozostawili ją zupełnie dziewiczą. Dopiero na początku XVI wieku, za pośrednictwem rozwijających się wodnych podróży, Portugalczycy odkryli nieznane ziemie Mauritiusa. Pomimo obecności Portugalczyków wyspa wciąż pozostawała dzika, służąc jedynie za spiżarnię do dalszych podróży dla portugalskich żeglarzy. W późniejszych latach do Mauritiusa zaczęli przybywać Holendrzy, a w XVIII wieku ekspansji na tutejsze ziemie dokonali Francuzi, po to, by ostatecznie wyspa weszła w ręce Brytyjczyków. To właśnie z uwagi na zmienną kolonialną przeszłość Mauritius posiada obecnie niezwykle zróżnicowaną kulturę, obyczaje, religię oraz kuchnię. Wszystkie te elementy przykuwają uwagę współczesnych turystów i pozwalają na obserwację mnogości tubylczych zachowań. Co więcej, duża różnorodność rasowa i religijna panująca na wyspie idzie w parze z przyjaznym nastawieniem poszczególnych grup etnicznych względem siebie, a powszechna znajomość języka angielskiego pomaga w poznawaniu tutejszych zwyczajów. 


fot. materiały prasowe

Na Mauritiusie odczuć można orientalne obyczaje zaczerpnięte z hinduskiej i chińskiej kultury, brytyjskie maniery, a także francuskie zamiłowanie do kuchni. Wszystko to tworzy magiczną mieszankę, która w połączeniu z dziewiczą kolebką natury i przyrody przyciąga turystów z całego świata. Luksusowe kompleksy mieszkalno-ogrodowe, przepełnione mieszanką tropikalnej roślinności oraz nietypowego ptactwa dają turystom możliwość nieprzerwanego egzystowania z egzotycznym klimatem. A wodospady i górskie widoki oraz rafy koralowe będące niewątpliwie jedną z największych atrakcji Mauritiusa - dopełniają rajską wyspę marzeń.


fot. materiały prasowe

Atrakcjami wyspy są m.in. sesje snorklingu i nurkowanie na niezwykłych, świetnie zachowanych rafach koralowych. Śmiałkowie nurkowania mogą podziwiać nie tylko magiczne korale, ale również ryby o przeróżnych kształtach, wielkościach i barwach. Turyści pojeżdżą tu również na nartach wodnych, spróbują windsurfingu, pograją w golfa i przejadą się na rejs katamaranem. Górskie wycieczki, parki wodne czy spacery z lwami to kolejne możliwości na spędzenie czasu. Wszystko to w towarzystwie niezmiennie dzikiej przyrody i wszechobecnego luksusu. Mauritius jest zatem wyspą, na której na pewno nie będą się nudzić osoby aktywne, pary oraz rodziny z dziećmi.

Nie bez kozery Mark Twain twierdził, że "Mauritius został stworzony zanim powstał Raj i posłużył jako model jego budowy". To właśnie tu można dotknąć nieba i zasmakować raju.

Wakacje na Mauritiusie>>