Wyprawa – zakończona sukcesem - rozpoczęła się 26 marca br. Uczestniczyli w niej również Zbigniew Bąk z Warszawy i Stanisław Budny z Poznania. Wyprawę wspiera jeden z największych w Polsce producentów, dystrybutorów i sprzedawców energii elektrycznej ENEA S.A.             
Celem wyprawy było przypomnienie i uczczenie 30-tej rocznicy ważnego wydarzenia w skali światowego himalaizmu - pierwszego zimowego wejścia na Mount Everest i zdobycia Czomolungmy przez dwóch Polaków – Krzysztofa Wielickiego i Leszka Cichego. Od wielu lat moją największą pasją są podróże, zwłaszcza te o górskim charakterze. Moim długofalowym celem jest zdobycie najwyższych szczytów wszystkich kontynentów tzw. Korony Ziemi. Osiągając go stałabym się jedną z niewielu Polek, której się to udało. Jestem szczęśliwa i wdzięczna firmie ENEA, która zdecydowała się ze mną współpracować w tym zakresie. Dzięki nim jest możliwe moje uczestnictwo w wyprawie na Mount Everest. – mówi Magda Prask, uczestniczka wyprawy i ambasador marki ENEA.
Trasa, którą podążała grupa „Polish Everest Expedition 2010” miała być wiernym odtworzeniem pierwszego ataku na szczyt z 1912 r. Prowadziła od chińskiej, północnej strony Everestu poprzez Tybet. Jest to najdłuższa droga na szczyt, północno-wschodnią Granią poprzez lodowiec Rongbuk.
Początkowo planowano, że w wyprawie weźmie udział więcej osób, ostatecznie uczestników było trzech. Na szczyt weszli Magdalena Prask oraz Zbigniew Bąk.
ENEA jako odpowiedzialny uczestnik rynku i jedna z największych spółek energetycznych w kraju stając się sponsorem wyprawy pani Magdaleny Prask na Mount Everest przyczynia się nie tylko do realizacji największego marzenia alpinistki. Osiągnięcie sukcesu i zdobycie najwyższego szczytu ziemi przez pierwszą Wielkopolankę jest również ogromnym sukcesem ENEI jako Grupy wspierającej wyprawę. Cieszę się, że przyczyniamy się do tak wielu pozytywnych emocji. Gratulujemy uczestnikom wyprawy zdobycia szczytu i życzymy pomyślności podczas kolejnych ekspedycji. – powiedział Maciej Owczarek prezes ENEA S.A.
Magdalena Prask jest poznanianką, alpinistką, fotografem, przewodnikiem górskim, pilotem wycieczek i bankowcem. Jej największą pasją są podróże oraz góry co stara się łączyć przemierzając wszystkie kontynenty.  Ma na swoim koncie wiele wejść na góry wyższe od Tatr, w Alpach była m.in. na Mont Blanc (4807 m), Gran Paradiso (4061 m), Lagginhorn (4010 m), Dom (4545 m), Monte Rosa (Dufourspitze, 4634 m). W Kaukazie weszła na Elbrus (5642 m), w Afryce na Kilimandżaro (5895 m) a w Ameryce Południowej na Aconcaguę (6959 m), Chimborazo (6310 m), Cotopaxi (5897 m), Cayambe (5790 m) oraz patagońskie wulkany Villarica, Quetrupillan i Lanin.
Zdobycie Mount Everest jest spełnieniem jej największego marzenia.

Więcej informacji na www.magdalenaprask.pl.