1. Wyspa Pag, Chorwacja
Chorwacja na wakacyjnych mapach Polaków znajduje się nie od dziś. Cenimy sobie jej stosunkową bliskość, krajobrazy, dobre hotele w atrakcyjnych cenach oraz bajeczną kuchnię. Wyspa Pag, nazywana często chorwacką Ibizą, znana jest przede wszystkim ze słonecznych imprez pod gołym niebem nierzadko rozkręcanych przez najlepszych DJ-ów świata. Najbardziej znanym punktem imprezowym na wyspie jest zlokalizowana na północy plaża Zrce. Ceny noclegów na trivago.pl w II połowie września:
Hotele 3*** już od: 147 PLN/pokój 2-osobowy
Hotele 4**** już od: 206 PLN/pokój 2-osobowy
2. Barcelona, Hiszpania
Miasto Gaudiego i jedno z najsłoneczniejszych miast Hiszpanii – to właśnie Barcelona, położone w północno-wschodniej części kraju miasto będące częścią autonomicznej wspólnoty Katalonii. Barcelona nigdy nie śpi, a dowodem na to są liczne imprezowe dzielnice – zaczynając od położonych przy samym wybrzeżu ekskluzywnych Port Veil czy Port Olimpic, przez hipsterskie Born aż po Poble Nou będący rajem dla lubiących muzykę indie rock i pop. Ceny noclegów na trivago.pl w II połowie września:
Hotele 3*** już od: 252 PLN/pokój 2-osobowy
Hotele 4**** już od: 265 PLN/pokój 2 osobowy 3. Lizbona, Portugalia
Portugalczycy uwielbiają się bawić, co na ulicach Lizbony widać bardzo wyraźnie. To miasto oceanu, miejsce dla surferów i osób podążających za trendami, bo to właśnie Lizbona zyskała w ostatnim czasie miano jednej z najmodniejszych stolic europejskich. Młodzi z całego kontynentu kierują się tam nie tylko, aby podszkolić swoje umiejętności surfingowe, ale również po to, aby poczuć tę niesamowitą atmosferę błogości. Będąc w mieście nie można ominąć najbardziej popularnej imprezowej ulicy – Bairro Alto – czy klubu Op Art z widokiem na ocean. Ceny noclegów na trivago.pl w II połowie września:
Hotele 3*** już od: 125 PLN/pokój 2-osobowy
Hotele 4**** już od: 343 PLN/ pokój 2-osobowy
4. Mykonos, Grecja
Mykonos to położona w sercu Cyklad urocza wyspa o powierzchni niecałych 86 kilometrów kwadratowych. Mocno rozbudowana baza hotelowa oraz urokliwy charakter samej wyspy sprawiają, iż jest ona jednym z najczęściej wybieranych greckich kierunków wakacyjnych. Poza swoim urokiem, Mykonos może poszczycić się również bujnym życiem nocnym – dziesiątki klubów oraz liczne zorganizowane imprezy na plażach przyciągają młodych i spragnionych zabawy przy zachodzie słońca ludzi. Wartymi odwiedzenia są kluby
z fantastycznym widokiem na Morze Jońskie np. Cavo Paradiso. Ceny noclegów na trivago.pl w II połowie września:
Hotele 3*** już od: 105 PLN/pokój 2-osobowy
Hotele 4**** już od: 209 PLN/pokój 2-osobowy 5. Teneryfa, Hiszpania
Politycznie należąca do Hiszpanii, a geograficznie do Afryki Teneryfa, według legendy jest pozostałością dawnej Atlantydy. Aktualnie na wyspę przylatują zarówno osoby szukające wypoczynku, jak i pragnące zabawy, bo choć Teneryfa nie jest zbyt duża, to nie można się tam nudzić. Głównymi centrami rozrywki są naturalnie duże ośrodki, przede wszystkim te położone na południu wyspy – Costa Adeje, Los Cristianos czy Playa de las Americas. Większość z nich została zbudowana specjalnie pod turystów i oferuje życie nocne jak nigdzie indziej na wyspie. Ceny noclegów na trivago.pl w II połowie września:
Hotele 3*** już od: 101 PLN/pokój 2-osobowy
Hotele 4**** już od: 180 PLN/pokój 2-osobowy

6. Ibiza, Hiszpania
Nikogo chyba nie dziwi, że Ibiza również znalazła się na tej liście – w końcu ta wyspa to rozrywka w czystej postaci. To miejsce, w którym klub znaleźć można na każdym rogu, a różnorodność kolorowych drinków przyprawić może o ból głowy jeszcze zanim zostaną wypite. Bez względu na to czy szukamy rozrywki na plaży, nad basenem, czy na jachcie – Ibiza oferuje to wszystko. Ceny noclegów na trivago.pl w II połowie września:
Hotele 3*** już od: 161 PLN/pokój 2-osobowy
Hotele 4**** już od: 443 PLN/pokój 2 osobowy

______ Autorem zestawienia jest www.trivago.pl - porównywarka cen hoteli, dzięki której podróżujący znajdzie dla siebie idealny hotel w najkorzystniejszej cenie. Trivago porównuje ceny ponad 700.000 hoteli na całym świecie, przeglądając ponad 150 stron rezerwacyjnych.
Serwis udostępnia 120 milionów zintegrowanych ocen oraz 14 milionów zdjęć. Znalezienie idealnego hotelu ułatwiają różnorodne filtry. Co miesiąc 75 milionów użytkowników korzysta z trivago oszczędzając średnio 35% przy każdej rezerwacji.
Trivago to niemiecka firma z siedzibą w Düsseldorfie, założona w 2005 roku, obecnie operująca na 47 międzynarodowych platformach w 28 językach.