1. Wynajmij tańszy pokój
Możesz to zrobić nawet w luksusowym hotelu, ale w środku tygodnia, a nie - w czasie świąt, czy ferii. Na pewno zaoszczędzisz wynajmując pokój w motelu przecznicę od The Strip.
2. Busem się opłaca
Z lotniska do hotelu dojedziesz airport shuttles- minibusami tańszymi niż taksówki. Międzyhotelowe tramwaje są za darmo. I chociaż kolejka Monorail i autobusy miejskie są już płatne, to całodobowy bilet znacznie obniży koszty.
3. Rozrywka, czyli sedno sprawy
Rozeznaj się dobrze, bo jest w czym wybierać: kilkadziesiąt koncertów i pokazów co wieczór. Gwiazdy pop (Elton John, Cher, Rod Stewart), iluzji (David Copperfield), a także atrakcje dla dzieci (wielkie akwaria, piraci, sztuczne ognie) pochłoną cały Twój czas.
4. Na zakupy!
Eleganckie centra handlowe przyciągną Cię… atrakcyjnymi cenami. Paradoksalnie VAT jest tu niższy niż w Kalifornii, a w całej Nevadzie nie ma podatku dochodowego. Sklepiki przy lombardach mogą zaś okazać się tanią kopalnią skarbów.
5. Jesz, ile chcesz.
Tylko najpierw płacisz – około 40 dolarów w bufetach w stylu all you can eat. W niektórych hotelach za 25 dolarów można wykupić całodobową wejściówkę do restauracji i naprawdę jeść do woli.

Opracowanie na podstawie tekstu Doroty Warakomskiej, National Geographic Traveler, luty 2015.