Podróżując po świecie, wiesz, jak zmienna potrafi być pogoda. Śnieg, deszcz czy intensywny wiatr mogą pojawić się znienacka, zwłaszcza gdy zdobywasz górskie szczyty. Jeśli masz na sobie kurtkę Squall polskiej marki Helikon-Tex, nie musisz się o to martwić. Jej wodoszczelność na poziomie 30 000 mm słupa wody sprawia, że nawet bardzo intensywne opady nie przemoczą twojego ubrania. Dodatkowo, dzięki membranie TorrentStretch®, kurtka zapewnia doskonałą oddychalność, co pozwala na szybkie odprowadzanie pary wodnej, więc ty ani przez chwilę nie masz uczucia wilgoci na ciele. Jak to działa? 

Materiały prasowe

Rozmiar (mikroporów) ma znaczenie!

Membrana  TorrentStretch® to trzywarstwowy laminat, który składa się z zewnętrznej warstwy ochronnej, zintegrowanej podszewki oraz membrany z mikroporami, która znajduje się w środku. Została zaprojektowana tak, by kurtka nie przepuszczała wody do wewnątrz, a jednocześnie odprowadzała wilgoć na zewnątrz.
Parametrem, który określa poziom oddychalności ubrań, jest współczynnik oporu parowania RET. Za jego pomocą określa się przepuszczalność pary wodnej przez membranę. Im niższy współczynnik RET, tym kurtka lepiej oddycha. Okrycia outdorowe najlepszej jakości mieszczą się w przedziale 0-6 RET, Squall ma <5 RET. Te dane mówią same za siebie!

Materiały prasowe

Dopracowana w każdym szczególe

Nosząc kurtkę Squall, docenisz jej praktyczne rozwiązania. Jest wyposażona w trzy kieszenie, dwie z nich są tak umiejscowione, by nie kolidowały z szelkami i pasem piersiowym plecaka (w damskiej wersji są one dostosowane również do kobiecej sylwetki). Kaptur z wysoką gardą ochroni głowę przed wiatrem i deszczem, a klejone szwy, impregnująca hydrofobowa powłoka DWR (Durable Water Repellent) pozbawiona szkodliwego PFC oraz wodoodporne zamki YKK® AquaGuard® zapewniają pełną szczelność. 

Również regulowane mankiety i wywietrzniki pod pachami i ściągacze (dwa w kapturze, jeden wszyty w dół kurtki) poprawiają komfort podczas marszu w zależności od warunków atmosferycznych. Kolejna funkcjonalność warta uwagi to wstawka z rzepa na lewym ramieniu, która pozwala na przymocowanie patcha lub odblasku. Staje się to bardzo przydatne, gdy eksplorujesz teren w większej grupie i niezbędna jest szybka identyfikacja pozostałych uczestników danej ekipy. Poza tym kurtka jest lekka i nie zajmuje dużo miejsca – zwinięta mieści się do własnego kaptura. 

Materiały prasowe

Kurtka wyprodukowana z poszanowaniem środowiska 

Wiele osób w obecnych czasach zwraca uwagę na to, czy rzeczy, które kupują, zostały wyprodukowane z dbałością o środowisko i są eko. Kurtka Squall z pewnością należy do tej właśnie kategorii. Otrzymała certyfikat BlueSign®, co oznacza, że jej produkcja odbyła się z minimalnym wpływem na środowisko naturalne. Ten model spełnia również wymagania certyfikatu Oeko-Tex® standard 100, czyli nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia.

Materiały prasowe

Okrycie dobre na każdą porę roku

Kurtka Squall została  zaprojektowana tak, aby sprostać wymaganiom podróżników o każdej porze roku. W cieplejsze dni można ją nosić samodzielnie, natomiast w zimie jako zewnętrzną warstwę kurtki ocieplającej. Od momentu premiery modelu Squall można bez problemu skompletować pełny outdorowy strój, korzystając z oferty Helikon-Tex - począwszy od bielizny termicznej, przez warstwę ocieplającą, aż po hardshell. Niezależnie od tego, czy eksplorujesz dzikie bezdroża, czy miejskie zakątki, kurtka Squall będzie nieodzownym towarzyszem każdej twojej wyprawy.

Więcej informacji na: www.helikon-tex.com