Już w kwietniu wcieli się w rolę Mimi w La Boheme Pucciniego. Później zaśpiewa rolę Elviry w I Puritani Vincenzo Belliniego, a 18 i 21 maja wystąpi w tytułowej roli w Manon  Jules’a Masseneta.
To jednak nie wszystkie atrakcje z życia kulturalnego Wiednia, czekające na przybyłych do stolicy Austrii turystów. Muzeum Historii Sztuki przygotowało w swojej cenowej ofercie nowy roczny bilet, który umożliwi wstęp aż do siedmiu muzeów. Za jedyne 29 euro, przez okrągły rok, będzie można oglądać zbiory wszystkich siedmiu placówek KHM, do których należą: Austriackie Muzeum Teatru, Muzeum Etnograficzne, Skarbiec, Neue Burg oraz Wagenburg w pałacu Schonbrunn i w Tyrolu - Zamek Ambras. Warto podkreślić, że Muzeum Historii Sztuki zaliczane jest do grupy najważniejszych muzeów świata, a wspólnie z Muzeum Etnograficznym i Austriackim Muzeum Teatru stanowi największy związek muzeów w dawnym cesarstwie austriackim.
W 2010 r. Wiedeń obchodzić będzie również 150. rocznicę urodzin Gustawa Mahlera (1860-1911), uważanego za geniusza epoki fin de siecle i prekursora Nowej Muzyki, a także kierownika Opery Wiedeńskiej. Od 11 marca do 3 października odbywać się będzie wystawa "Gustav Mahler i Wiedeń".
Jednak najbardziej szczęśliwi będą w tym roku fani austriackiej mody designerskiej. Do centrum Dzielnicy Muzeów wprowadził się bowiem … sklep. W pomieszczeniach dawnych barokowych stajni dworskich pokazywane i sprzedawane będą kolekcje austriackich projektantów. Sztuka i moda – takie obcowanie z kulturą jest tylko możliwe w Wiedniu.

Więcej informacji na: www.wien.info

Tekst: Agnieszka Budo