Książki o fotografii dla początkujących

Książki o fotografii to skarbnica wiedzy na każdym etapie. Początki przygody z fotografią mogą być fascynującą przygodą. Żaby robić satysfakcjonujące, piękne zdjęcia już na początku swojego fotograficznego rozwoju, warto zebrać nieco teoretycznych informacji.

 

Poradnik fotograficzny dla początkujących – światło i wyobraźnia, Marek Waśkiel

Książki o fotografii nie muszą być napisane w toporny, techniczny i nużący sposób. Doskonałym przykładem ciekawie napisanego przewodnika dla początkujących fotografów jest "Poradnik fotograficzny".  Książka interesująco prowadzi czytelnika przez podstawowe informacje o aparacie i rodzajach obiektywów. Ta świetna książka do nauki fotografii wyjaśnia też zasady kompozycji czy operowania światłem, by uchwycony obraz był jak najlepszy. Forma książki to odpowiedź na 160 najpopularniejszych pytań - autor, osoba o wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu kursów, doskonale wie jakie kwestie najczęściej nurtują adeptów fotografii i dokładnie te kwestie porusza.

 

Ekspozycja bez tajemnic. Jak robić świetne zdjęcia każdym aparatem, Bryan Peterson

Ostatnią propozycją wśród książek polecanych początkującym fotografom jest "Ekspozycja bez tajemnic", autorstwa Bryana Petersona, doskonała książka dla początkującego fotografa - także tego, który nie dysponuje jeszcze swoim wymarzonym sprzętem. Publikacja skupia się na zagadnieniu ekspozycji, tłumacząc je szczegółowo, ale w przystępny sposób.

 

Studio Anywhere, Fancher Nick

"Studio Anywhere" to książka ucząca kreatywności. Autor pokazuje, jak nie posiadając własnego studia fotograficznego można osiągnąć świetne rezultaty na wykonywanych zdjęciach. Prowadzi czytelnika przez ogrom wyzwań, pokazując, jak przy "okropnych" warunkach uzyskać wspaniałe ujęcia. To zdecydowanie dobra książka o fotografii, która rozwinie nie tylko początkującego.

 

Sztuka fotografowania. 60 pomysłów na lepsze zdjęcia, David Duchemin

Kolejna kreatywna propozycja, pokazująca początkującemu fotografowi magię i urok fotografii jako dziedziny sztuki. "Sztuka fotografowania" to nie tylko solidne podstawy techniczne. To książka, która uczy reguł po to, by następnie wyjaśnić, jak skutecznie... je łamać. Wszystko po to, by znaleźć swoją własną drogę i styl, a także nauczyć się robienia zdjęć, która poruszają odbiorców i nie pozwalają przejść obojętnie.

 

Sekrety mistrza fotografii cyfrowej, Scott Kelby

Ta przystępna, opisująca podstawy fotografii książka zawiera skondensowaną treść z pięciu tomów serii "Sekrety mistrza fotografii cyfrowej". Dzięki temu przedstawia zrozumiale nawet skomplikowane zagadnienia. Książka opiera się mocno na praktycznych przykładach, poruszając takie zagadnienia, jak wybór sprzętu, wyposażanie własnego studia fotograficznego, wykonywanie zdjęć w różnych okolicznościach.