„Są absolutnie bombowe, wszystkie – od kozła odpoczywającego w swoim hamaku po tańczące koty i plotkujące konie – to zbiór pozytywnych, niesamowitych, kochanych i zabawnych zwierzaków i mamy nadzieję, że będziesz się przy nim bawił tak dobrze, jak my, kiedy je wybieraliśmy! Teraz wszystko zależy od sędziów, którzy zakasują rękawy, są gotowi do przesiewania, sortowania i oceniania” – napisali organizatorzy konkursu, którzy pokazali 40 finałowych prac.

ZOBACZ GALERIĘ >>>

W tegorocznej edycji konkursu MARS Petcare Comedy Pet Photo Awards nadesłano ponad 2000 zgłoszeń z 81 różnych krajów. To zaledwie druga edycja konkursu, jednak organizatorzy są zadowoleni z zainteresowania i liczby nadesłanych prac. Zwycięzca konkursu może liczyć na nagrodę w wysokości 3000 funtów (ok. 15 tys. zł).

Każdy uczestnik konkursu musi wpłacić wpisowe, którego 10 proc. jest przekazywane na rzecz organizacji charytatywnej Blue Cross, zajmującej się dobrostanem zwierząt.

„Ci ludzie naprawdę zmieniają dobrostan zwierząt domowych w Wielkiej Brytanii i rozumieją, ile zwierzęta znaczą dla właścicieli, ile radości mogą przynieść i jak bardzo wpływają na to, że czujemy się lepiej, szczególnie w trudnych czasach. Od początku swojej działalności w 1897 roku pomagają chorym, rannym, opuszczonym i bezdomnym zwierzętom” – napisano na stronie konkursu.

Wśród jurorów konkursu znaleźli się: prezenterka telewizyjna Wildlife Kate Humble, pomysłodawcy konkursu Paul Joynson-Hicks i Tom Sullam, Mars Petcare i członkowie organizacji Blue Cross.

– Tegoroczne prace były tym, czego potrzebowaliśmy, aby podnieść nas na duchu. Dla wielu był to trudny rok, ale te obrazy nie tylko nas rozśmieszyły, ale także rozbudziły nasze pragnienie, aby ograniczyć okrucieństwo wobec zwierząt – powiedział Sullam.

Na stronie konkursu znajdziesz wszystkie fotografie, które znalazły się w finale, a w naszej galerii wybrane ujęcia. Zwycięzców konkursu poznamy 24 listopada.