Żeby wziąć udział w naszym konkursie trzeba było odpowiedzieć na pytanie:
 

Ruszasz w podróż dookoła świata. W jaki sposób wykorzystałbyś Huawei Mate Book by dobrze ją udokumentować?
 

Najbardziej urzekła nas szczegółowa opowieść pana Alana Gursza z Chodzieży, którą prezentujemy poniżej.
 

Podróż dookoła świata to moje życiowe marzenie. Wierzę, że do spełnienia marzeń wystarczą jedynie szczere chęci, ale oprócz chęci, do pomocy mogę mieć również Huawei MateBook. Ten notebook potraktuję w mojej podróży jak multitool. Wszystko w jednym. MateBook to wielofunkcyjne, poręczne narzędzie, które wręcz prosi się o doszczętne i mądre wykorzystanie. W tym celu, przed rozpoczęciem podróży dookoła świata, wyposażę go w aplikacje i narzędzia, które będą dla mnie niezbędne, aby dokumentowanie mojej podróży przebiegło pomyślnie, bezproblemowo i przede wszystkim – NADZWYCZAJNIE. 
 

1. Planujemy ‘krok po kroku’!
 

Zamiast zabierać ze sobą sporą ilość map, kalendarzy, wraz z grubymi i ciężkimi notatnikami, które mogą się pobrudzić, podrzeć i zagubić, swój plan podróży zapisałem i będę aktualizował w aplikacji Sygic Travel. Zastąpi mi ona kalendarze i notatniki dostępne w Windows 10. Ta aplikacja mobilna pozwala mi precyzyjne zaplanować swoją podróż, obliczając czasowy plan podróży samolotami, samochodami i innymi środkami transportu, uwzględniając przy tym miejsca noclegów i planowanych odwiedzin atrakcji turystycznych, zabytków, restauracji i wielu innych. Wszystkie te kroki opracowałem precyzyjnie przy pomocy rubryki „Zrób to taniej” w National Geographic Traveler, jak i rozmawiając z gośćmi targów i spotkań i wywiadów organizowanych przez National Geographic. Po zaplanowaniu swojej podróży, aplikacja przedstawiła mi mapę podróży, rozpisując krok po kroku mój dzienny, wcześniej zorganizowany plan. Do każdego odwiedzanego przeze mnie miejsca dodałem notatki, w których zawarłem ciekawostki i porady, podpatrzone w National Geographic Traveler, poradnikach National Geographic, felietonach Igora Zalewskiego i na kanale YouTube National Geographic. Podczas podróży, notatki te będę uzupełniał o swoje wrażenia i rady na przyszłość.
 

2. Dokumentujemy szczegółowo!
 

Nie ma lepszej możliwości na opisywanie widzianych przez siebie widoków, niż wykonywanie zdjęć i nagrywanie filmów. Na pojemnej pamięci Huawei MateBook 256 GB, zmieszczę około 30 tysięcy zdjęć o doskonałej jakości. Oszałamiająca jakość ekranu notebooka niepowtarzalnie odda wrażenia widoczne na zdjęciu. Aby jednak mądrze je pogrupować, utworzyłem foldery krajów i podfoldery miast i miejsc, które w danym kraju odwiedzę. Wracając do domu będzie mi znacznie łatwiej opisać swoją podróż rodzinie i znajomym. Dzięki stacji dokującej MateDock i Bluetooth, przerzucanie zdjęć z aparatu nie będzie dla mnie żadnym wyzwaniem. Gdyby jednak mój aparat zawiódł, Huawei MateBook posiada wbudowaną kamerę 5 Mpix, która w zupełności wystarczy, abym nie miał przerwy w wykonywaniu zdjęć. Oprócz korzystania z aplikacji Sygic Travel, zaopatrzyłem się w wysokiej rozdzielczości plik z mapą świata, na której, za pomocą MatePen będę mógł w łatwy i szybki sposób nanosić na mapie wszelakiego rodzaju informacje. 
 

Poza wykonywaniem zdjęć i nagrań aparatem, dzięki wbudowanym w Huawei MateBook kamerze i mikrofonowi, będę nagrywał vlogi, w których opiszę  wszystko, co widziałem danego dnia. Poza szczegółowym opisywaniem ich w notatnikach Sygic Travel, będę miał świetną pamiątkę, mogąc widzieć siebie ‘na żywo’ na tle niezwykłych obrazów, które na mnie czekają podczas podróży.
 

3. Dzielimy się wrażeniami!
 

Posiadając doświadczenie i wrażenia zebrane podczas podróży, warto jest się nimi podzielić. Zbierając tysiące zdjęć, nagrań i notatek, przy pomocy klawiatury w formie etui Huawei MateBook, otworzę publiczny blog, na którym szczegółowo opiszę i przedstawię przeżyte przeze mnie chwile. Dzięki temu, laptop MateBook będzie dla mnie zarówno albumem, w którym pomieszczę wszystkie zdjęcia, kamerą, w której zapiszę nadzwyczajne widoki i dyktafonem, który zapisze mój głos pośród dźwięków dżungli, szumów fal na piaszczystej plaży i powiewu wiatru na szczytach gór. Wszystkie te obrazy i dźwięku oprawię tekstem na blogu, który będzie w przyszłości dostępny dla moich dzieci, wnuków, a dla mnie, przez całe życie będzie obiektem wzruszeń.

 

GRATULUJEMY!
 

Regulamin konkursu znajdziesz tutaj
 

Dowiedz się więcej o Huawei MateBook!