Przez 6 tygodni zachęcaliśmy Was do publikowania na swoich profilach na Instagramie zdjęć z pogranicza polsko-słowackiego z hasztagami: #natgeopl, #górybezgranic oraz #gorybezgranic. 

Zdjęcia oceniało szacowne Jury w składzie: Wioletta Rejman prezes Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystyczne, Agnieszka Franus redaktor naczelna National Geographic Polska, Iwona el Tanbouli Jabłońska fotograf i dyrektor artystyczna National Geographic Polska oraz Adam Brzoza fotograf National Geographic.

Jury miało trudne zadania, bo do konkursu zgłoszono ponad 500 zdjęć. Dziś chcemy zaprezentować prace laureatów, nagrodziliśmy 23 zdjęcia. Wszystkie zobaczycie w naszej galerii, a poniżej kilka słów od jury na temat najwyżej ocenionych prac. 

1. miejsce: Arkadiusz Dalak, Bieszczadzkie noce

"To zdjęcie oczarowało nas od pierwszego spojrzenia. Ma w sobie magię, tajemnicę i jest nieoczywiste. Zaskakujące, żeby nie powiedzieć kosmiczne". 

2. miejsce: Krystian Kłysewicz, W objęciach Beskidu

"Za doskonałą kompozycje z idealnie uchwyconym momentem wschodzącego słońca między konarami drzewa. Harmonia, piękno, zachwyt. Dla takich widoków i kadrów warto wstawać o 4 rano".

3. miejsce: Agata Boguszewska, Bieszczadzkie wspomnienie

"W fotografii krajobrazowej, oprócz idealnej kompozycji i światła, które uwidoczni piękno natury, warto też szukać nieoczywistości. Takim nieoczywistym zjawiskiem, jest tu chmura, którą fotograf zauważył i wkomponował w górski krajobraz. Tym samym rozpoczął dialog z widzem, zmuszając go do zatrzymania wzroku i zastanowienia nad tym zjawiskiem".

Prezentujemy Wam film podsumowujący wyniki konkursu:

Powyższe zadanie ZREALIZOWANO ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO W RAMACH PROJEKTU „GÓRY BEZ GRANIC – INTEGRACJA SIECI SZLAKÓW W TRANSGRANICZNY PRODUKT TURYSTYCZNY” W RAMACH PROGRAMU WSPÓŁPRACY TRANSGRANICZNEJ INTERREG V-A POLSKA-SŁOWACJA 2014-2020