HP Pro x2 612 G1 to komputer prawdziwie uniwersalny. Jego podzespoły zapewniają moc obliczeniową dla profesjonalnych aplikacji, rozmiar i waga ułatwiają przenoszenie urządzenia, a całość może również funkcjonować jako wygodny tablet.

Atrakcyjna, elegancka konstrukcja najnowszej hybrydy od HP uwzględnia wyświetlacz pracujący w wysokiej rozdzielczości i o przekątnej 12,5 cala, co oznacza, że jest wręcz stworzona do kreatywnych zadań. Co więcej, wystarczy w łatwy sposób odłączyć klawiaturę od Pro x2, aby zamienić komputer w… tablet, na dodatek wyposażony w komplet zabezpieczeń chroniących zarówno urządzenie, jak i ważne firmowe dane.

HP Pro x2 612 G1 stawia na wielofunkcyjność. Po odłączeniu klawiatury zamienia się w wygodny tablet, który dzięki Windows 8.1 Pro jest bardzo wygodny w obsłudze za pomocą dotyku.

Tablet jest wyposażony w port USB 3.0 do transferu danych i ułatwiające wykonywanie odręcznych notatek piórko Wacomu HP Pro x2 612 G1 można zakupić w wersji z zasilaną klawiaturą i klawiaturą podróżną.

Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Windows 8.1 Pro. Najnowsza platforma Microsoftu jest od razu gotowa do pracy, a jej interfejs został stworzony z myślą o byciu czytelnym zarówno w trybie PC, jak i tabletu. Wnętrze systemu opiera się na solidnych fundamentach Windows 7, nowością jest za to interfejs dotykowy, który sprawia, że można błyskawicznie uruchamiać wybrane aplikacje i surfować w Internecie również za pomocą palca. Bez obaw: nadal dostępny jest klasyczny pulpit Windows.

System można z łatwością spersonalizować i dostosować do swoich potrzeb wszędzie tam, gdzie będziemy korzystać z komputera, w pracy, czy  w domu. Windows 8.1 Pro jest przystosowany do pracy mobilnej również dzięki algorytmom oszczędzającym zużywanie energii, dzięki czemu czas pracy baterii został znacznie wydłużony. Nie musisz się już martwić o to, czy znajdziesz gniazdko zasilające, możesz spokojnie całą energię włożyć 
w swój projekt.