Nowe przepisy wprowadził od kwietnia holenderski przewoźnik KLM, a teraz z laptopów, tabletów i telefonów komórkowych podczas lotu będą mogli kotzystać także pasażerowie podróżujący na pokładach samolotów easyJet. Warunkiem jest działanie tych urządzeń w trybie samolotowym.

Do tej pory pasażerowie byli proszeni o wyłączenie wspominanych urządzeń na czas startu i lądowania maszyny. Zmiany wprowadzane przez easyJet są związane ze złagodzeniem przepisów Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).

- Jesteśmy świadomi, że możliwość korzystania z urządzeń mobilnych to ważny element podróży. Dlatego cieszymy się, że możemy zmienić przepisy i pozwolić na korzystanie z urządzeń elektronicznych w trybie samolotowym przez cały czas trwania lotu – skomentował Peter Duffy, dyrektor marketingu easyJet.

Linia easyJet złożyła szczegółowy wniosek dotyczący bezpieczeństwa wprowadzanych zmian do Urzędu Lotnictwa Cywilnego (CAA), który następnie został zaakceptowany, jako zgodny z obowiązującymi przepisami. Dzięki temu, pasażerowie easyJet będą mogli oglądać filmy, czytać e-booki i używać komputera bez konieczności wyłączania tych urządzeń na czas startu i lądowania samolotu.

Opisywane w przepisach zmiany zostają wprowadzone zaledwie parę miesięcy po tym, jak easyJet aktywował mobilne karty pokładowe na ponad 85% obsługiwanych portów lotniczych. Aplikacja easyJet jest jedną z najlepszych aplikacji lotniczych i cieszy się dużą popularnością – została pobrana przez ponad 8 milionów użytkowników.