Kolorowe motywy na kamykach będą miały za zadanie rozchmurzyć spacerujących i wywołać uśmiech na twarzy. Ten projekt stawia na promocję aktywności, w najprostszej formie – długich spacerów, oglądania wschodów i zachodów słońca, a także obcowania z naturą. Dla dzieci, ma być on zachętą by porzucić ekran smartfona i pójść na spacer kolorowym traktem, gdzie będą mogły odnaleźć pomalowane także przez siebie kamyki.

W akcji biorą udział Poznań, Gdańsk, Kraków, Warszawa, Garwolin, Wiedeń, Prostki, Zakopane, a także miasta z Hiszpanii, USA i Islandii. Co ciekawe, do inicjatywy dołączył także dzieci z Nairobi, najmłodsi mieszkańcy z plemienia Samburu i kilku innych miejsc Kenii. 

Międzynarodowy projekt ma połączyć mieszkańców całego świata, a także pokazać, że Polska to kraj, który jest radosny i otwarty na oddolne inicjatywy. Nowa promenada w Ełku ma być miejscem które będzie zachęcać do długich spacerów wzdłuż jeziora i zachwycania się pięknem natury.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję malowania kolorowych kamyków, które ozdobią Ełk - wpisując się w architekturę obrzeży Jeziora Ełckiego. Projekt zrealizowany zostanie dzięki zaangażowaniu chętnych do współpracy instytucji i osób prywatnych z całej Polski i świata, a także współpracy z miastem Ełk (udostępnienie chodnika), wsparciu sponsorów, a nade wszystko firmy, która bezpłatnie wykona i zabezpieczy profesjonalnie „kolorowy dywan” z kamyków.