Jak się okazuje, data początku wiosny nie jest czymś, czego musimy uczyć się na pamięć, ponieważ... wyróżniamy kilka rodzajów wiosen, które rozpoczynają się w różnych momentach i na dodatek na terenie Polski w zupełnie różnych miejscach. Opowiada o tym Marcin Nowak autor nowego, geograficznego kanału na YouTube - "Motyl i Globus".

Dlaczego wiosna w Żarach przychodzi szybciej a w Suwałkach z ponad miesięcznym opóźnieniem? Gdzie panuje idealny klimat do występowania winorośli? Jakie polskie miasto nazywamy polskim biegunem ciepła? I dlaczego? W jakim polskim mieście przed wojną rosły owoce tropikalne? Co to są izochrony, przednówek oraz nowalijki? Tego dowiecie się, oglądając najnowszy odcinek -"Kiedy zaczyna się wiosna?".

W poprzednich Marcin tłumaczy, skąd biorą się trzęsienia ziemi i czy zdarzały się one w Polsce, a także podróżuje na trzy kontynenty, by pokazać, czym różnią się największe metropolie oraz wskazuje miejsca na Ziemi, które przypominają te na innych planetach. Większość ujęć w swoim cyklu autor zrealizował samodzielnie - w ciągu ostatnich 4 lat odwiedził z kamerą kilkanaście krajów.

 
ZOBACZ ODCINEK "KIEDY ZACZYNA SIĘ WIOSNA?":